WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Szansa na wyjście z zadłużenia - warsztaty w gdańskim MOPR
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku i Grupa KRUK rozpoczynają warsztaty o gospodarowaniu budżetem domowym i sposobach wyjścia z zadłużenia. Co zrobić, kiedy okaże się, że mamy trudności z zapłaceniem rachunków? Jak najczęściej popadamy w długi? Jak radzić sobie ze spłatą zaległego zobowiązania finansowego? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy już w środę 14 września o godzinie 9:30 w Centrum Pracy Socjalnej 7 w Gdańsku przy ul. Marynarki Polskiej 134 A.
Osobom, które wpadły w spiralę zadłużenia, towarzyszy często wstyd i poczucie bezradności. Trudno im podjąć decyzję, co w pierwszej kolejności powinny zrobić, aby rozwiązać swoje finansowe kłopoty - mówi Agnieszka Salach z Grupy KRUK. - Warunkiem wyjścia na finansową prostą jest przede wszystkim kontrola domowego budżetu. Na warsztatach "Mały krok - Wielka szansa" chcemy podzielić się z ich uczestnikami cenną wiedzą dotyczącą sposobów na wyjście z zadłużenia. Wystarczy zrobić jeden mały krok i dać sobie szansę na wyjście z finansowego dołka. Uczestnicy warsztatu dowiedzą się m.in., jak podzielić bieżące wydatki  - na te stałe i okazjonalne. W trakcie praktycznych ćwiczeń chcemy położyć nacisk na właściwe gospodarowanie dostępnymi w gospodarstwie domowym środkami. Co bardzo ważne, osoby zadłużone lub zagrożone taką sytuacją, dowiedzą się, że domowe finanse to temat, w który warto angażować najbliższych - przekonuje Agnieszka Salach.

Uczestnicy warsztatów organizowanych we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku i Stowarzyszeniem Program Wsparcia Osób Zadłużonych, zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi zadłużenia oraz dowiedzą się, jak zarządzać budżetem domowym. Zostaną także zaznajomieni z podstawami psychologii postaw osób zadłużonych. Dzięki zaplanowanym ćwiczeniom, osoby wspierane przez MOPR dowiedzą się, jak przewidywać i planować bieżące wydatki i radzić sobie ze zobowiązaniami finansowymi, które trudno im spłacić.Warsztat poprowadzi Roman Pomianowski, psycholog, założyciel Stowarzyszenia Program Wsparcia Zadłużonych z Poznania. Prowadzący posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z osobami zadłużonymi oraz ich bliskimi.

Po warsztatach, uczestnicy będą mogli skorzystać z indywidualnych porad i konsultacji doradców z Grupy KRUK, którzy będą do dyspozycji uczestników warsztatów.

Spotkanie odbędzie się w Centrum Pracy Socjalnej 7 w Gdańsku przy ul. Marynarki Polskiej 134 A w godzinach 09:30-13:30.Z długów można wyjść

- Osoby uwikłane w spiralę zadłużeń wycofują się z życia społecznego i zawodowego. Wiele osób zadłużonych nie wie, że może podjąć próbę porozumienia z wierzycielem. Często spotyka się z ludźmi, którzy nie mają świadomości swoich praw i obowiązków. Zrozumienie etapów związanych z egzekucją danej wierzytelności w postępowaniu egzekucyjnym pozwala na szybką reakcję i pomoc w wyjściu z trudnej sytuacji. W walce z długami najlepiej znaleźć sojusznika i połączyć siły. Z długów można wyjść, ale trzeba cały czas należy podchodzić do tematu z rozsądkiem - mówi Bożena Dołkowska z Działu Kierunków Rozwoju w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Gdańsku.O Grupie KRUK

Firma KRUK SA jest liderem na rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Środkowej. Od 1998 roku KRUK odzyskuje wierzytelności konsumenckie i gospodarcze. Wśród szerokiego grona partnerów biznesowych firmy są: banki, instytucje finansowe, telekomunikacyjne, mieszkaniowe, produkcyjne czy samorządowe. W 2011 roku spółka zadebiutowała na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. KRUK S.A. jest częścią Grupy Kapitałowej KRUK, do której w Polsce należą również m.in. Kancelaria Prawna RAVEN Krupa & Stańko spółka komandytowa, Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A. oraz KRUK Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych oraz fundusz sekurytyzacyjny PROKURA NS FIZ. Centrala Grupy KRUK mieści się we Wrocławiu. Poza Polską Grupa KRUK działa również w Rumunii, Czechach, na Słowacji, w Niemczech, Włoszech oraz Hiszpanii, zatrudniając ponad 2635 osób (stan na 31 grudnia 2015 r.).