WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Inauguracja wspólnego projektu gdańskiego MOPR oraz ZUS
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczynają pilotażowy projekt "profil zaufany". Inauguracja odbędzie się w środę 14 września o godz. 10:00 w siedzibie MOPR przy ul. Konrada Leczkowa 1A. Projekt dedykowany jest mieszkańcom Gdańska. Równolegle ZUS zapewni dyżur eksperta w sprawach emerytur i rent, u którego mieszkańcy będą mogli zasięgnąć informacji nt. świadczeń.
Gdańszczanie będą mieli możliwość zakładać i uwierzytelniać profile na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Będą mogli także skorzystać z porad pracowników ZUS. Osoby posiadające profil zaufany będą miały swobodny dostęp do swoich danych zapisanych na kontach w ZUS. Ponadto będą miały możliwość łatwego generowania i przesyłania drogą elektroniczną dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych oraz różnego typu pism i wniosków. Korzystne dla mieszkańca jest także to, że można zarezerwować wizytę w ZUS, bez konieczności oczekiwania w kolejce - podkreśla Piotr Kowalczuk zastępca Prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej.W celu pełnej rejestracji profilu pracownik ZUS potwierdzi dane osobowe nowego użytkownika PUE. Uwierzytelnienie to jest niezbędne z uwagi na ochronę danych osobowych zgromadzonych w ZUS.Sprawdź stan swojego konta w ZUS

- Osoba ubezpieczona może sprawdzić czy płatnik składek zgłosił ją oraz członków rodziny do ubezpieczeń. Może również sprawdzić stan swojego konta w ZUS, kwoty środków przekazanych do OFE lub obliczyć prognozowaną wysokość emerytury, a także złożyć do ZUS różnego typu wnioski. - wylicza Krzysztof Cieszyński - regionalny rzecznik prasowy ZUS. I dodaje: Świadczeniobiorca może sprawdzić szczegółowe informacje o otrzymywanych świadczeniach i  sprawdzić swoje zaświadczenia lekarskie ZUS ZLA.

Płatnik składek może sprawdzić dane osób zgłoszonych do ubezpieczeń, złożyć wniosek i uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu, złożyć inne wnioski dotyczące rozliczeń, zobaczyć zestawienie deklaracji i wpłat.Kolejne spotkania

We wrześniu odbędą się dwa spotkania w ramach pilotażu. Pierwsze 21, drugie 28 w godzinach 9:00-11:00 w Sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku przy ul. K. Leczkowa 1A.