WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Inauguracja projektu "Tenis stołowy w gdańskich szkołach"
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, Rektor AWFiS w Gdańsku prof. Waldemar Moska oraz dyrektor ZSO nr 8 Agnieszka Tomasik zapraszają na inaugurację projektu "Tenis stołowy w gdańskich szkołach", która odbędzie się w czwartek 15 września o godz. 12.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku przy ul. ul. Meissnera 9.
Celem projektu jest zadbanie o wszechstronny rozwój fizyczny młodych gdańszczan, podniesienie poziomu tenisa stołowego w szkołach, określenie preferencji sportowych i skierowanie najzdolniejszej grupy uczniów do klubów działających w Gdańsku.

W inauguracji projektu udział weźmie Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. Miasto Gdańsk sfinansowało zakup stołów, niezbędnego sprzętu do gry w ping-ponga oraz przyznało 8 godzin na zajęcia SKS dla dzieci z klas 0-3.W pierwszym roku działalności projektu, zajęcia będą odbywały się w szkole na Zaspie, która ma bogate tradycje związane ze szkoleniem tenisistów stołowych. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerską i będą odbywały się dwa razy w tygodniu po dwie godziny lekcyjne dla dwóch grup.- Pomysł na projekt zrodził się w momencie, kiedy męska drużyna KS Unia AZS-AWFiS Gdańsk rozpoczęła walkę o Mistrzostwo Polski oraz zaczęła reprezentować barwy naszego miasta w rozgrywkach Europejskiej Ligi Mistrzów. Niezależnie od najwyższego poziomu sportowego, realizowany projekt rozpoczyna szkolenie młodych adeptów tenisa stołowego - podkreśla Paweł Drobnik z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8, który jest koordynatorem całego projektu.