WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Planer.info.pl - przeglądaj wydarzenia kulturalne w swoim mieście i okolicy!
Planer to niekomercyjny serwis internetowy, który zbiera informacje o wydarzeniach kulturalnych. Wystarczy wejść na stronę www.planer.info.pl, aby sprawdzić, co ciekawego dzieje się w mieście i dokąd warto się wybrać. Koncerty, spektakle, pokazy filmowe, spotkania literackie, konferencje, warsztaty - wszystko to można znaleźć w Planerze. Uruchomiony w 2015 roku serwis stale się rozwija. Sprawdź, jakie nowe funkcjonalności doszły w ostatnim czasie!
Planer jest otwarty na różnych organizatorów wydarzeń kulturalnych. W serwisie ogłaszają się zarówno: instytucje kultury, organizacje pozarządowe, klubokawiarnie, grupy nieformalne, artyści indywidualni. Łącznie, na dzień 20 września, w Planerze znajduje się 113 organizatorów, w tym 16 korzystających z automatycznego importu danych i 97, którzy używają panelu organizatora. Lista organizatorów: http://otwartabaza.pl/planer/organizatorzy-w-planerze/.

- Do Planera dołączyć może każdy, kto organizuje wydarzenie kulturalne w województwie pomorskim. Aby otrzymać bezpłatne konto organizatora w Planerze i publikować ogłoszenia na stronie www.planer.info.pl, należy wysłać e-mail na adres: kontakt@planer.info.pl - mówi Marcin Fedoruk, administrator serwisu Planer.info.pl. - W odpowiedzi organizator otrzymuje login i hasło, loguje się na stronie i już może dodawać do Planera swoje wydarzenia.

Nową funkcjonalnością w Planerze jest przegląd wydarzeń według miast (na razie: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Rumia, Reda, Wejherowo, czekamy na kolejne!), zmieniony został także newsletter. Zapisując się do niego możemy otrzymywać informacje o nowych wydarzeniach z wybranych miast i kategorii. Przyciski z ikonami na www.planer.info.pl służą do filtrowania wydarzeń według kategorii: teatr, kino, sztuka, muzyka, nauka, literatura, rozrywka, rekreacja, inne.

- W planach rozwoju serwisu jest dostosowanie Planera dla osób niedowidzących i niewidzących, według standardu WCAG 2.0, integracja z systemami zakupu biletów online, współpraca z programami lojalnościowymi, koordynacja rozpowszechniania materiałów promocyjnych organizacji kultury, szkolenia z (auto)promocji, wersja anglojęzyczna dla turystów oraz wykorzystanie Planera jako źródło danych statystycznych dla badaczy kultury - zapowiada Marcin Fedoruk.

Planer.info.pl - co oferuje i jak działa?

Oryginalnym rozwiązaniem, jakie oferuje Planer, jest "automatyczny import", czyli połączenie strony internetowej organizatora z bazą danych Planera. Zaletą rozwiązania automatycznego jest bezobsługowość - ogłoszeń nie trzeba wprowadzać ręcznie. Po wykonaniu podłączenia wszystkie wydarzenia publikowane na stronie internetowej organizatora pokazują się automatycznie także w Planerze.

Przydatną funkcją Planera jest newsletter, czyli powiadomienia e-mail o nowych wydarzeniach kulturalnych, jakie pojawiły się w serwisie. Takie powiadomienia można otrzymywać codziennie lub raz na tydzień. Co więcej, Planer pozwala wybrać kategorie tematyczne (na przykład newsletter tylko z działów "muzyka" i "kino"), a nawet miasta (nowe wydarzenia tylko z wybranych miejscowości).

Dane zbierane w Planerze mogą być wykorzystywane przez programistów tworzących własne aplikacje internetowe. Dokumentacja Planer API (Application Programming Interface) jest dostępna na oficjalnym blogu projektu: http://otwartabaza.pl/.

Serwis Planer powstał w odpowiedzi na postulaty środowiska ludzi kultury oraz potrzeby uczestników wydarzeń kulturalnych. Spełnia ideę bezpłatnej otwartej bazy danych o wydarzeniach kulturalnych - centralnego repozytorium, gromadzącego informacje z różnych ośrodków kulturalnych w regionie.