WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
To oni zmieniają świat - poznaj ich i skorzystaj z ich doświadczenia
Gdańscy aktywiści w piątek 23 września mogą wziąć udział w spotkaniu, które odbędzie się w Klubie Protokultura z innowatorami społecznymi  z całego świata. Podczas warsztatów wspólnie będą zastanawiać się jak zmieniać świat wokół nas.
Gdańscy aktywiści w piątek 23 września mogą wziąć udział w spotkaniu, które odbędzie się w Klubie Protokultura z innowatorami społecznymi  z całego świata. Podczas warsztatów wspólnie będą zastanawiać się jak zmieniać świat wokół nas. Pomoc osobom niepełnosprawnym, szukanie sposobów na zmotywowanie dzieci do nauki, lepsze zagospodarowanie przestrzeni publicznej to tylko niektóre obszary w jakich działają aktywiści społeczni. Zarówno w Gdańsku, jak i na całym świecie. Udział w warsztatach jest bezpłatny ale konieczna jest wcześniejsza rejestracja.Na dwa tygodnie do Gdańska w ramach projektu "W solidarności siła" przyjechała grupa społeczników z z Ugandy, Brazylii, Indii, Belgii, Tajlandii, Niemiec i Serbii. Gdańszczanie mogą skorzystać z ich doświadczenia i wiedzy podczas organizowanych warsztatów 23 września w Klubie Protokultura.

Podczas spotkania mieszkańcy pracować będą w międzynarodowych, interdyscyplinarnych zespołach metodą design thinking. Będzie więc okazja, by wypracować rozwiązanie dla jednego ze zgłoszonych wyzwań społecznych.

Metoda design thinking jest coraz częściej stosowana w różnorodnych branżach i jest na tyle uniwersalna, że można ją zastosować do pracy nad rozwiązaniami dla różnorodnych problemów i zadań. W piątek będzie okazja tego doświadczyć.Podczas warsztatów zapewnione będzie tłumaczenie polsko-angielskie.

Spotkanie odbędzie się w godz. Od 8:30 do 16:00 w Klubie Protokultura (www.protokultura.pl); przy ul. Niterów 29 B w Gdańsku.

Wstęp na warsztaty jest wolny, po wcześniejszej rejestracji do czwartku 22 września do godz.12.00 pod linkiem http://gdansk-design-change-world.evenea.pl/Warsztaty z mieszkańcami są rezultatem współpracy w ramach dwóch projektów, zajmujących się innowacjami społecznymi: "BoostINNO - Boosting Social Innovation" realizowanego przez Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku w ramach programu URBACT III (współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) - https://www.facebook.com/boostinno/ oraz "Strength through solidarity" realizowanego przez Fundację Instytut Równowagi Społeczno-Ekonomicznej we współpracy z siecią 'kanthari changemakers' (współfinansowanego z programu Erasmus+ Unii Europejskiej) oraz:- Fundacją Solidarity Film Doc z Sopotu, - Thumbs Up- Uganda, - Bats in Action - Morcegos em Açao - Always Reading Caravan
??????????????????- Jyothirgamaya India, - Project DEFY, - Views International, - German Federation of the Blind Germany


W załączeniu przesyłam sylwetki uczestników projektu "W solidarności siła". Osoby zainteresowane kontaktem z innowatorami społecznymi z różnych stron świata proszone są o zgłaszanie się do Referatu Prasowego.