WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Dziewięć nowych zdrojów na nowy sezon
Tegoroczne lato, choć nie zawsze słoneczne, było aktywne, energetyczne i pełne nowych inicjatyw. Ważną rolę w podtrzymywaniu wakacyjnego klimatu odegrały wodne sprzęty, które proponowała Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna. W kolejnym sezonie będzie ich jeszcze więcej.
ORZEŹWIAJĄCA MGŁA
Dzięki głosom oddanym przez mieszkańców Gdańska, w czterech lokalizacjach Gdańska, pojawiło się pięć urządzeń wytwarzających wodną mgiełkę. Zamgławiacze to instalacje zbudowane na wzór dawnych tężni miejskich, wykonane z betonu architektonicznego i drewna. Latem tego roku urządzenia znalazły się na Targu Węglowym, w Parku Reagana, przy wejściu na plażę na Stogach oraz w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym (2 szt.). Wszystkie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Włączały się automatycznie, gdy temperatura powietrza przekraczała 26 stopni w słońcu.
25 TYSIĘCY KUBKÓW WODY
Już trzeci sezon na ulicach Gdańska mogliśmy spotkać saturator. Mobilna pijalnia wody zorganizowana przez spółkę GIWK poczęstowała mieszkańców i turystów aż 25 tysiącami kubków z pyszną wodą prosto z sieci miejskiej. Biorąc pod uwagę, że każdy z nich ma pojemność 330 ml - daje to łącznie ponad 8 tysięcy litrów wypitej wody. Jest to dowód na to, że gdańszczanie nie zapominali o nawadnianiu organizmu podczas wakacji. Największym uznaniem wśród zdrowych dodatków do wody cieszył się sok malinowy oraz cytryna. Przez cały sezon do kubków z wodą trafiło ponad 50 kg cytryn.
9 NOWYCH ZDROJÓW. JESTEŚMY GOTOWI NA KOLEJNY SEZON
- Spółka miejska GIWK uruchomiła właśnie 9 nowych zdrojów ulicznych. Ich budowa i projekt zostały zgłoszone i wykonane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pilotażowo działać będą przynajmniej do połowy października, aby mieszkańcy Gdańska mogli je przetestować - mówi wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak.

Nowe zdroje zlokalizowane są: przy ul. Raduńskiej (przy Parku Oruńskim), na Placu Generała Józefa Wybickiego (Gdańsk Wrzeszcz) , przy ul. Lewoniewskich (przy klubie Żak), przy ul. Subisława (przy wejściu do tunelu SKM Żabianka), przy ul. Klonowej ( Gdańsk Wrzesz), przy ul. Rajskiej (przy wejściu do CH Medison) , przy ul. Turystycznej (Wyspa Sobieszewska), przy ul. Wyspiańskiego (przy wejściu do Parku nad Strzyżą) oraz przy al. Grunwaldzkiej (przy CH Manhattan).Zdroje utrzymają formę obiektów z pasa nadmorskiego, które cieszą się dużym zainteresowaniem już od czterech sezonów. Mieszkańcy chętnie korzystają z nich przebywając na plaży, spacerując, biegając, jeżdżąc na rolkach czy rowerze. Projekt zdroju zwyciężył w konkursie zorganizowanym przez spółkę GIWK na przełomie 2011 i 2012 roku. Jego autorami są: Kaja Pobereżny i Michał Podgórczyk.

- Forma zdecydowanie sprawdziła się pod względem funkcjonalności, stąd decyzja o przeniesieniu jej w inne części miasta - zaznacza prezes Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej, Jacek Skarbek. Od tej pory w Gdańsku spotkamy aż 18 zdrojów, czyli urządzeń umożliwiających dostęp do wody pitnej w miejscach publicznych.