WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Gdańsk najlepszy w mediach społecznościowych
Już po raz drugi Gdańsk zdobył prestiżową nagrodę w konkursie "KRYSZTAŁY PR-u". Nasze miasto zwyciężyło w kategorii "Najlepszy wizerunek w mediach społecznościowych". Wyróżnienie w tym samym konkursie zdobył też film promocyjny "Zakochani w Gdańsku".
Gdańsk wyznacza trendy i dobre praktyki obowiązujące we współczesnym świecie Social Mediów - dostosowując przekaz i treści do specyfiki danego kanału i odpowiadając na potrzeby odbiorców. Jesteśmy obecni na sześciu portalach Social Media, a media społecznościowe są traktowane przez miejskie instytucje jako jeden z podstawowych kanałów komunikacji - mówi Anna Zbierska z Wydziału Promocji, Informacji i Komunikacji Społecznej. - Warto przypomnieć, że już 2013 roku wprowadzona została jednolita identyfikacja wizualna gdańskich mediów społecznościowych, oparta na hashtagach #gdansk oraz #ilovegdn. Wykorzystywana jest ona także w innych materiałach promocyjnych - takich jak m.in. grafiki/plakaty czy też przypinki. Jesteśmy też pierwszym miastem w Polsce które wykorzystało potencjał muzycznego serwisu społecznościowego Spotify - dodaje Zbierska.

Laur "KRYSZTAŁY PR-u" Gdańsk zdobył już w 2014 roku. Od tego czasu wszystkie miejskie kanały Social Media odnotowały duży wzrost obserwujących. Najwięcej fanów Gdańsk ma na Facebooku, gdzie profil śledzi 170 tys. użytkowników z całego świata. Instagram to 23,7 tys. followersów, zaś Twitter to 11,4 tys. fanów.

Dzięki aktywnym działaniom Gdańsk jest często zapraszany na konferencje branżowe by dzielić się wiedzą i doświadczeniem dotyczącym Social Mediów (m.in. Social Media Convent czy TweetUp Polska). Również comiesięczne raporty SoTrendera regularnie uznają Miasto Gdańsk za lidera w polskich mediach społecznościowych.

Poza nagrodą Grand Prix Gdańsk wyróżniono w tym roku również za najnowszy film promocyjny "Zakochani w Gdańsku". Jego bohaterami jest para młodych ludzi spędzających wakacje w naszym mieście. Film zrealizowała Wytwórnia Filmów Kalina.Zobacz film:
https://www.youtube.com/watch?v=241xfztqupI


Adresy profili Miasta Gdańsk w mediach społecznościowych:
www.facebook.com/gdansk
www.twitter.com/gdansk

www.instagram.com/gdansk_official
https://plus.google.com/+gdansk

www.pinterest.com/gdansk
http://open.spotify.com/user/gdansk_official
Gdańsk najlepszy w mediach społecznościowych