WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
#17 milionów po raz drugi - Gdańsk rozbłyśnie na zielono
W tym roku po raz drugi wystartowała ogólnopolska kampania społeczna #17 milionów. Organizator akcji - Fundacja Pomocy Dzieciom "Kolorowy Świat" - kolejny raz w taki sposób chce zwrócić uwagę Polaków na codzienne problemy osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym i przypomnieć, iż ludzie z MPD są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. W środę 5 października o zmierzchu Gdańsk rozbłyśnie na zielono na znak solidarności z osobami dotkniętymi niepełnosprawnością .
Kampania #17 milionów potrwa przez cały październik, a kulminacja działań realizowanych w ramach tegorocznej edycji przypada na 5 października, kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego.  Głównym celem tej cyklicznej akcji jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na codzienne problemy osób z MPD.  Motywem tegorocznej kampanii jest kolor zielony jako symbol solidarności z osobami cierpiącymi na MPD. Kampania ma  za zadanie przypominać Polakom, iż osoby z MPD są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i nie potrzebują  ckliwej litości, tylko większej wrażliwości, zrozumienia ich potrzeb i pewnych niepełnosprawności, a czasem drobnej pomocy w radzeniu sobie z codziennymi czynnościami.W środę 5 października w geście solidarności  o zmierzchu rozbłysną na zielono Gdańska Katownia oraz  wiadukt przy ul. Kościuszki.Dlaczego 17 milionów?

17 milionów to prawie połowa ogólnej liczby mieszkańców Polski, a na całym świecie już ponad 17 milionów  osób cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce. W Polsce szacuje się, iż prawie połowę liczby osób niepełnosprawnych ruchowo stanowią chorzy na MPD."Adresatami naszej kampanii są wszyscy,  którzy lubią pomagać, a sposobów przyłączenia się do tegorocznej kampanii #17 milionów jest wiele. Może być to zrobienie sobie zdjęcia z hasłem "#17 milionów" i zamieszczenie go na profilu społecznościowym z hashtagiem #17 milionów, podświetlenie jakiegoś miejsca na zielono i sfotografowanie go lub sfilmowanie, zmianę swojego zdjęcia profilowego lub własnej strony WWW na kolor zielony oraz informowanie jak największej liczby osób o kampanii 17 milionów. Zdając się tylko na własną kreatywność, każdy może przyłączyć się do naszej akcji i wesprzeć ją w indywidualny sposób." - podkreśla Izabela Jachim-Kubiak Prezes Fundacji Pomocy Dzieciom "Kolorowy Świat" - organizator kampanii.Więcej informacji na temat ogólnopolskiej kampanii społecznej 17 milionów na: http://17milionow.pl/
W tym roku po raz drugi wystartowała ogólnopolska kampania społeczna #17 milionów. Organizator akcji – Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” – kolejny raz w taki sposób chce zwrócić uwagę Polaków na codzienne problemy osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym i przypomnieć, iż ludzie z MPD są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. W środę 5 października o zmierzchu Gdańsk rozbłyśnie na zielono na znak solidarności z osobami dotkniętymi niepełnosprawnością .