WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Komunikat Miejskiego Sztabu Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku
Złamane konary drzew, zerwane dachówki, wybite okna i wywrócone rusztowanie we Wrzeszczu - to dotychczasowy bilans wichury, która trwa w rejonie Trójmiasta. O godz. 13.00 05.10.2016r. w siedzibie MSZK odbyło się spotkanie sztabu kryzysowego, podczas którego służby miejskie raportowały sytuację w Gdańsku.
Z danych przedstawionych podczas spotkania wynika, że bilans strat w mieście jest niewielki. Straż Pożarna i Policja przyjmują głównie zgłoszenia o złamanych konarach. Komunikacja miejska kursuje bez opóźnień. Nie ma też większych przerw w dostępie do energii elektrycznej (zdarzają się lokalne awarie, które usuwane są na bieżąco). Sytuację w mieście monitorują m.in. pracownicy Gdańskich Melioracji, ZDiZ, a także Strażnicy Miejscy. Oczywiście działa również miejskie centrum monitoringu i Dyżurny Inżynier Miasta.


Ze względu na wysoki stan wody w Zatoce Gdańskiej, wiatr i fale zamknięte zostało wejście na molo w Brzeźnie. Służby zabezpieczyły też wejście na tzw. dolny taras nabrzeża Motławy w centrum Miasta. Nadal obowiązuje zakaz wstępu do parków i na cmentarze.


Zgodnie z najnowszymi prognozami pogodowymi silny wiatr będzie utrzymywał się aż do jutra. Dopiero jutro wieczorem zacznie słabnąć.
-------------------------------------------------------

P.S.z powodu warunków atmosferycznych zamknięte zostaje wejście na molo w Brzeźnie. Zakaz wstępu obowiazywac będzie do odwołania.Także do odwołania obowiązywać będzie zakaz poruszania się po tzw. 'dolnym tarasie' Dugiego Pobrzeża (na linii wody). Zejście na dolny taras jest wygrodzone.
Złamane konary drzew, zerwane dachówki, wybite okna i wywrócone rusztowanie we Wrzeszczu – to dotychczasowy bilans wichury, która trwa w rejonie Trójmiasta. O godz. 13.00 w siedzibie MSZK odbyło się spotkanie sztabu kryzysowego, podczas którego służby miejskie raportowały sytuację w Gdańsku.