WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Rzecznik Praw Dziecka odwiedza Gdańsk - zapraszamy na briefing
Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak podczas rozpoczynającej się dzisiaj (13 października), dwudniowej wizyty odwiedzi gdańskie placówki oświatowe oraz pozna m.in. modelowe rozwiązanie realizowane z zaangażowaniem partnerów społecznych - proces deinstytucjonalizacji w obszarze pieczy zastępczej. W piątek 14 października zapraszamy na briefing z Rzecznikiem Praw Dziecka, podczas którego przedstawimy gdańskie doświadczenia realizacji zadań pieczy zastępczej poza instytucjami - Głos z Domów dla Dzieci.
W piątek 14 października zapraszamy na briefing z udziałem Marka Michalaka Rzecznika Praw Dziecka, Zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska Piotra Kowalczuka i Dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego Grzegorza Szczuki, który odbędzie się o godz. 14:00 w Europejskim Centrum Solidarności przed Wydziałem Zabaw (Plac Solidarności 1).

Podczas briefingu przedstawimy m.in. gdańskie doświadczenia realizacji zadań pieczy zastępczej poza instytucjami - Głos z Domów dla Dzieci. Prawa Dziecka do edukacji i rozwoju - filar i fundament oświaty i wychowania.Wszystkie piątkowe (14 października) spotkania, w których udział bierze Rzecznik Praw Dziecka są otwarte dla mediów.

Harmonogram wizyty.

8:30-9:45

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1, ul. Jagiellońska 14.

8:30-8:50 - Kanwą spotkania rozmowa uczniów z RPD - Prawa Człowieka zaczynają się od Praw Dziecka.

8:50-9:20 - Obchody Dnia Edukacji Narodowej z udziałem dyrektorów i nauczycieli pobliskich placówek oświatowych

Udział ok 100 nauczycieli i ok. 70 uczniów.10:00-11:15

20-lecie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego Polskiego Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną ul. Jagiellońska 11.

Wręczenie nagrody honorowej  Dignitas  Rzecznikowi Praw Dziecka, rozmowa z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną umysłowo. Prawo do edukacji i rozwoju.11:30-12:45

10-lecie nadania imienia Jana Pawła II Przedszkolu nr 73 ul. Czajkowskiego 114:00-15:30

Zwiedzanie Wydziału Gier i Zabaw Europejskiego Centrum Solidarności. Jak edukować o sprawach wielkich i fundamentalnych? Z dziećmi o Wolności i Solidarności z doświadczeń Europejskiego Centrum Solidarności.O 14:00 w ECS, przed Wydziałem Zabaw briefing prasowy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka z udziałem Zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska Piotra Kowalczuka i Dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego Grzegorza Szczuki.

Prawa Człowieka zaczynają się od Praw Dziecka! Gdańskie doświadczenia realizacji zadań pieczy zastępczej poza instytucjami - Głos z Domów dla Dzieci. Prawa Dziecka do edukacji i rozwoju - filar i fundament oświaty i wychowania.