WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Gdańsk wychowuje piłkarską reprezentację Polski
17 października 2016 r., w 19. rocznicę wejścia w życie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietnia 1997 r., odbędą się w Gdańsku obchody 30-lecia Trybunału Konstytucyjnego RP.
Gdańscy uczniowie mogą ćwiczyć triki, by w przyszłości zasilić naszą reprezentację w piłce nożnej.  Na kolejnych dwóch boiskach od jutra trenować będą mogli gimnazjaliści. Zapraszamy na otwarcie dwóch boisk w czwartek 13 października o godz. 8:15 na terenie Gimnazjum nr 8 przy ul. Żabi Kruk 5 w Gdańsku.
Dwa nowoczesne, ogrodzone obiekty - boisko do piłki nożnej z nawierzchnią ze sztucznej trawy oraz boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową powstały w miejsce starego asfaltowego boiska przy Gimnazjum nr 8.

Fundusze na realizację zadania pochodzą częściowo ze środków Budżetu Obywatelskiego 2016, z którego opłacony był koszty wykonania dokumentacji projektowej oraz z Programu budowy i modernizacji boisk. Łączna wartość robót budowlanych wyniosła 678 tys. zł.

W ramach zadania wykonano

    boisko przeznaczone do piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy i wymiarach 25 x 47 m (pole gry 22x41m), wyposażone w  piłkochwyty 

    boisko wielofunkcyjne o wymiarach 12 x 22 m o nawierzchni z poliuretanu, przeznaczone do gry w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę.

Teren obu boisk został ogrodzony a na każde z boisk prowadzą dwa wejścia, przed którymi utwardzono teren kostką betonową.  W ramach zadania uporządkowano teren wokół placu i dokonano nasadzeń i rewitalizacji zieleni, wykonano również drenaż i kanalizację.

Łączny koszt realizacji: 678 tys. zł

Budżet Obywatelski: 400 tys. zł (w tym ponad 374 tys. zł - roboty budowlane, 25 tys. zł - dokumentacja)
Środki Gminy Miasta Gdańska: Program budowy i modernizacji boisk ponad 303 tys. zł


Od roku 2006 w Gdańsku powstało już 85 boisk przyszkolnych i osiedlowych.
Sprawdź wykaz wszystkich miejskich boisk wraz z regulaminem korzystania z nich i ujednoliconym cennikiem korzystania przez osoby spoza szkoły:

http://www.gdansk.pl/urzad-miejski/wydzial-rozwoju-spolecznego/Nowe-boiska-nowe-mozliwosci-Zasady-korzystania-z-nowych-obiektow,a,17104