WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Nauczyciele i rodzice z SP nr 69 w Gdańsku chcą pobić dyrektora
Dogonić, prześcignąć, pobić - a wszystko po to, by pomóc chorym dzieciom. Szkoła Podstawowa nr 69, kolejny już raz organizuje akcję społeczną. Tym razem pomagają gdańskiemu Hospicjum dla Dzieci. Przez pół roku chcą zbierać pieniądze, by w kwietniu przekazać je do hospicjum. Przelewu dokona osoba, która prześcignie podczas III Gdańskiego Maratonu dyrektora szkoły.
- Już dziś rozpoczynamy zbiórkę pieniędzy wśród Przyjaciół Szkoły i firm znajdujących się w pobliżu szkoły, które zostaną przekazane Hospicjum 10 kwietnia, dzień po III Gdańsk Maraton - mówi pomysłodawca akcji Kamil Gajewski dyrektor Szkoły Podstawowej nr 69 (ul. Zielony Trójkąt 1-2 w Gdańsku).

Nauczyciele wraz z rodzicami podczas maratonu będą ścigać się z dyrektorem szkoły, który wystartuje na całej długości trasy, tj. 42.195m. Rodzice i nauczyciele wystartują w maratonie w formie sztafety i liczą, że uda im pobić się dyrektora. Kto zwycięży, a do tego uzyska czas poniżej 4.40h, będzie miał zaszczyt dokonać przelewu na rzecz Hospicjum.

- Mamy nadzieję, że dzięki ludziom dobrej woli przez najbliższych 6 miesięcy uda się nam uzbierać pokaźną kwotę, która pozwoli na zorganizowanie wyjątkowego Dnia Dziecka w Hospicjum- mówi dyrektor szkoły.

Projekt, prócz wsparcia chorych dzieci, ma na celu również popularyzowanie zdrowego stylu życia, mody na bieganie, kolektywnego i bezinteresownego działania dla dobra innych. Podczas maratonu, tak jak w roku ubiegłym, SP nr 69 w Gdańsku będzie obsługiwała także punkt żywieniowy, ku uciesze tysięcy biegaczy.

Wszelkie szczegóły projektu na www.szkola69.cba.pl lub pod numerem telefonu:583430502.

                                                                                                                              

Wpłaty prosimy kierować na konto Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 69 w Gdańsku; nr konta: 88 1240 2920 1111 0000 4500 2485 w tytule wpłaty koniecznie dopisać " Dzień Dziecka w Hospicjum".