WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
"Wspólne Podwórko" gotowe
Łącznie 47 przestrzeni sąsiedzkich przechodzi metamorfozę w ramach tegorocznej edycji programu "Wspólne Podwórko". Podwórko przy ul Jaskółczej 4, 4A i 5 jest jednym z 26, które zostały właśnie zagospodarowane, na kolejnych toczą się jeszcze prace.
Przestrzeń sąsiedzka przy ul. Jaskółczej 4, 4A i 5  zyskała m.in. rabaty kwiatowe, małą infrastrukturę wypoczynkową i rekreacyjną - stoliki dla dzieci, bujawki, stół wraz z utwardzeniem, a także oświetlenie i ozdobne iluminacje.


Jak podwórko przy Jaskółczej prezentuje się po metamorfozie,  zobaczyć będzie można już jutro (21 października) o godz. 16.30 podczas symbolicznego otwarcia przestrzeni sąsiedzkiej po zmianach. W spotkaniu  udział weźmie m.in. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.Przypomnijmy, program "Wspólne Podwórko", który realizowany jest od 2014 roku, jest formą wsparcia dla wspólnot mieszkaniowych oraz współwłaścicieli nieruchomości, którzy posiadają wydzierżawione od gminy podwórko i chcą je zrewitalizować.

Warunkiem uczestnictwa w programie jest złożenie wniosku zaopatrzonego w koncepcję zagospodarowania i szacunkowy koszt planowanych robót. Wymaganym wkładem własnym jest projekt zagospodarowania, profesjonalny kosztorys wraz z przedmiarem oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót wykonanych przez osobę ze stosownymi uprawnieniami.Zainteresowanie udziałem w programie "Wspólne Podwórko" rośnie z roku na rok, rośnie też pula wsparcia dla gdańszczan, którzy na lepsze zmieniać chcą swoje najbliższe otoczenie. W 2014 roku na ten cel Miasto przeznaczyło 500 tys. zł, zagospodarowanych zostało wówczas 11 podwórek. W 2015 roku udało się wygospodarować więcej, bo 1,1 miliona zł i zrewitalizować 21 podwórek.  W tym roku na ten cel  Miasto przeznaczyło 2,7 mln zł, w efekcie metamorfozę przechodzi 47 podwórek zgłoszonych do konkursu. Maksymalna wysokość wsparcia realizacyjnego w tym roku wynieść może nawet 65 tys. zł kosztorysowej wartości planowanych nakładów na zagospodarowanie zaplecza podwórzowego.