WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
W Monopoly grać będą na planszy i na ulicach Gdańska
18 listopada w Szkole Podstawowej nr 69 blisko czterdziestu uczniów weźmie udział w I Mistrzostwach Monopoly Edycji Gdańskiej, a we wtorek 22 listopada finaliści zmierzą się na ulicach w terenowej grze miejskiej. W tak nietypowy sposób uczniowie gdańskich szkół podstawowych poznają historię swojego miasta i uczą się zasad rządzących biznesem.
Od 2 lat mamy naszą, gdańską edycję gry Monopoly, a do tej pory nikt nie organizował Mistrzostw dla dzieci i młodzieży. Zapraszając dzieciaki do turnieju chcemy pokazać,  że gry planszowe wciąż mogą być atrakcyjne i mogą być emocjonująca rozgrywką. Dodatkowo dzieciaki grając w planszówki, w przeciwieństwie do gier komputerowych, mogą budować relacje, poznawać nowych kolegów. A nawet budować przyjaźnie - mówi pomysłodawca mistrzostw, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 69 Kamil Gajewski. - Trzy zespoły, które osiągną najlepszy wynik, we wtorek zmierzą się na ulicach wśród gdańskich zabytków. Bo poza rozrywką, dzieciaki podczas gry sprawdzają swoją wiedzę historyczną. Czy to grając w planszówkę, czy też już uczestnicząc w grze miejskiej - dodaje Gajewski.

W piątek zmierzy się ze sobą blisko 40 uczniów klas IV - VI gdańskich szkół podstawowych. Najlepsze trzy drużyny wezmą udział we wtorek 22 listopada w rozgrywkach w centrum Gdańska. W wyścigu do zabytków, które znajdują się na planszy Monopoly pomoże nie tylko refleks, ale również wiedza historyczna i smykałka do biznesu. Celem gry jest zdobycie jak najwięcej aktywów (kupno obiektów lub zdobycie gotówki).  Wygrana jest możliwa tylko wtedy gdy uczestnicy dotrą do każdego punktu zaznaczonego na mapie. Gotówkę można otrzymać za prawidłową odpowiedź na pytania odczytywane przez właścicieli obiektów i kupno obiektów poniżej wartość hipotecznej. Trzeba negocjować!Przypomnijmy 15 listopada 2014 roku odbyła się uroczysta prezentacja gdańskiej edycji gry Monopoly. Gdańsk jako pierwsze miasto w Polsce doczekał się swojej edycji kultowej gry.Monopoly jest to klasyczna gra planszowa oryginalnie wydana w USA przez Parker Brothers w okresie Wielkiego Kryzysu. Gra polega na handlu nieruchomościami, umożliwiając graczom szansę obracania wielkimi pieniędzmi i szybkiego wzbogacenia się. Rozpoczynając od pola START, należy okrążać planszę, po drodze kupując i sprzedając nieruchomości, na których powstają domy i hotele. Za wejście na nieruchomości innych graczy płaci się czynsz. Sukces zależy od trafnych spekulacji, udanych inwestycji i mądrze przeprowadzonych transakcji.