WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Dwie firmy złożyły projekty na modernizację Długiej i Długiego Targu
Dwie firmy w wyznaczonym terminie złożyły koncepcje dla zadania: "Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla modernizacji ul. Długiej i Długiego Targu w Gdańsku".
Oto firmy, które złożyły dokumentację dotyczącą koncepcji przebudowy ulic w sercu Gdańska:

    Architekci Gzowski & Gzowski s.c. z Gdańska i Restudio Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku

    PALMETT Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w WarszawiePrzedstawione koncepcje oceniane zostaną przez przedstawicieli powołanej przez Prezydenta Miasta Gdańska Rady Programowej, przedstawicieli SARP oraz Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Pierwsze posiedzenie komisji, która dokona oceny i wyboru koncepcji do opracowania dokumentacji projektowej, zaplanowano na czwartek 24 listopada.

W kolejnym etapie postępowania, firmy które złożyły koncepcję przebudowy, przedstawią oferty cenowe na opracowanie szczegółowej dokumentacji projektowej dla wybranej przez komisję koncepcji. Z wykonawcą, który złoży najkorzystniejszą ofertę, podpisana zostanie umowa na opracowanie projektu z terminem do 4 grudnia 2017 r.- Ulica Długa i Długi Targ to przestrzeń zabytkowa o wyjątkowej wartości historycznej, urbanistycznej, architektonicznej i symbolicznej. Powołana przez Prezydenta Miasta Gdańska Rada Programowa opracowująca wytyczne dla koncepcji przebudowy ulicy Długiej i Długiego Targu postanowiła nie określać jednak żadnego okresu historycznego, który miałby stać się punktem odniesienia dla rozwiązań projektowych - podkreśla zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak. - Zaleciła natomiast poszukiwanie rozwiązań, które staną się odpowiedzą na oczekiwania współczesności i przyszłości.