WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Gdańska Organizacja Turystyczna z dumą prezentuje.
.kolejne produkty z gdańskiej linii słodyczy. Tym razem, to czekolada mleczna i gorzka w unikatowych, gdańskich opakowaniach.

- "W tym roku zdecydowaliśmy się na Smak Tradycji - tradycyjnie produkowanej czekolady mlecznej i gorzkiej, połączonej z pięknymi opakowaniami, na których znajduje się Gdańsk ze starych pocztówek. Cieszymy się, że wraz z partnerami udało nam się stworzyć gdańską linię słodyczy, która promuje nasze miasto w kraju i za granicą "-  podkreślił Łukasz Wysocki, prezes GOT.
Historia linii gdańskich słodyczy rozpoczęła się jesienią zeszłego roku. W ramach projektu "Słodki Gdańsk" powstały czekolady o smaku whisky i kawy oraz marcepanu. Każda zapakowana w piękne opakowanie, zdobione obrazami gdańskiej malarki Magdy Benedy z dedykowanym opisem profesora Andrzeja Januszajtisa. Czekolady wyprodukowała gdańska Fabryka Czekolady Bałtyk.- "Jak tu nie kochać Gdańska skoro jego tradycje mają smak czekolady? - stwierdził Konrad Mickiewicz, prezes ZPC Bałtyk. Cieszymy się, że nasza rodzima, gdańska fabryka czekolady może być częścią niezwykle bogatej historii miasta i przede wszystkim nadal ją współtworzyć" - dodał.Wiosną 2016 roku do gdańskich słodyczy dołączyły karmelki owocowe. Trzeba przyznać, że nowy produkt szybko podbił podniebienia smakoszy i zyskał duże uznanie.

Zachęcona sukcesem słodyczy, Gdańska Organizacja Turystyczna postanowiła przygotować kolejny, słodki produkt. Tym razem pod marką "Smak Tradycji". Są to dwie czekolady - gorzka i mleczna, wyprodukowane przez Bałtyk według ich tradycyjnej receptury. Opakowanie każdej z nich zostało specjalnie zaprojektowane w oparciu o cztery pocztówki. Każda z nich przedstawia Gdańsk, widziany oczami artystów malarzy. sprzed ok. 100 lat! Za aranżację graficzną odpowiedzialna była Magda Beneda.- "Dla poprzedniej edycji gdańskich słodyczy namalowałam obrazy, które ozdobiły opakowania czekolad, pralinek i karmelków. Teraz, w nowej serii znajdą się czekolady "opakowane" w starodawne pocztówki Gdańska w graficznej aranżacji, którą dla nich stworzyłam"- podsumowała efekty swojej pracy Magda Beneda.Wszystkie słodycze można kupić  w punktach Informacji Turystycznej w Gdańsku:

    Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej, ul. Długi Targ 28/29 Gdańsk
    Informacja Turystyczna i Lotniskowa w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie, ul. Słowackiego 200
    Punkt Informacji Turystycznej, Podwale Grodzkie 8Od 3 grudnia będą dostępne na Jarmarku Bożonarodzeniowym w domku Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Zapraszamy także do zamawiania produktów poprzez zamówienia wysyłane na adres mailowy got@visitgdansk.com oraz przez sklep internetowy sklep.visitgdansk.comCzekamy na Państwa i . życzymy smacznego!Więcej informacji www.visitgdansk.com