WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Drugie spotkanie panelistów już w sobotę
26 listopada odbędzie się drugie już spotkanie uczestników panelu obywatelskiego "Jak lepiej przygotować Gdańsk na wystąpienie ulewnych opadów deszczu w ramach adaptacji miasta do zmian klimatu".
Panel Obywatelski jest kolejnym narzędziem demokracji, jakie wprowadził Gdańsk. To rodzaj konsultacji społecznych, w których uczestniczą wybrani losowo mieszkańcy oraz eksperci i strony zainteresowane danym tematem. W ramach pierwszego Panelu jego uczestnicy zajmują się kwestią tego, jak lepiej przygotować nasze miasto na wystąpienie ulewnych opadów, w kontekście adaptacji do zmian klimatu. Panelistom zaproponowano w ramach tego trzy konkretne tematy.

Przed tygodniem odbyło się pierwsze zebranie. Tematem przewodnim był Trójmiejski Park Krajobrazowy i kwestia tego, czy na jego terenie powinno wybudować się zbiornik retencyjny.

Podczas najbliższego spotkania, 26 listopada, paneliści zajmą się kwestią zakresu pomocy dla mieszkańców Gdańska po wystąpieniu ulewnych opadów. Panel odbędzie się w Ośrodku Kultury Morskiej Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Wstęp na niego mają jedynie wylosowani paneliści i zaproszeni eksperci. Jednak wszyscy ci, którzy chcieliby wysłuchać argumentów ekspertów i przysłuchać się debacie, powinni zajrzeć w sobotę na nasz portal. Będziemy transmitować to wydarzenie na żywo, w godzinach 10.30 - 14.40.

W spotkaniu udział wezmą wylosowani spośród mieszkańców Gdańska paneliści oraz przedstawiciele instytucji, urzędów i uczelni. Spotkanie transmitowane będzie na żywo w godzinach 10:30 - 14:40 na stronie www.gdansk.pl.Program spotkania dostępny jest na stronie dedykowanej projektowi: http://www.gdansk.pl/panel-obywatelski/Program-drugiego-spotkania-26-11-2016-r,a,65718