WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Zakręcone rozpoczęcie sezonu zimowego z AmberSky
Zakręć się na zimowym AmberSky!

"Zapach świątecznych potraw, nastrojowa zimowa muzyka, gwar i niezliczona ilość klimatycznych ozdób - to typowy obraz gdańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. W tym roku dodatkową ozdobą będzie Koło AmberSky,  które w świątecznej odsłonie rozbłyśnie nad Targiem Węglowym dodając niezwykłego uroku" - mówi Anna Kowalska, rzecznik prasowy firmy SkyWheels - właściciela AmberSky.  Znane z Wyspy Spichrzów Koło Widokowe zachwyci odwiedzających Targ Węglowy nowym, zimowo-świątecznym charakterem. "Po raz pierwszy w historii mieszkańcy i turyści Gdańska będą mogli cieszyć się Kołem Widokowym zimą! Wszystkim odwiedzającym AmberSky zapewniamy gorącą atmosferę, dzięki zainstalowanemu w każdej gondoli ogrzewaniu"  - mówi Anna Kowalska.  Dodatkowe ciepło wprowadzą wszechobecne nastrojowe kolory złota, fioletu, zieleni i bieli - te barwy dominować będą w zimowym AmberSky. Każda gondola AmberSky będzie przypominać prezent. Kabiny "opakowane"  zostaną złotą wstęgą ze świątecznymi motywami. Samo koło podświetlone zostanie kolorem fioletowym, a ogrodzenie przed atrakcją oraz przed wejściem do gondoli oplatać będą choinkowe girlandy ze złotymi i fioletowymi koralikami i bombkami. Przed kasami AmberSky staną białe choinki, którym blasku dodadzą fioletowe lampki.

Poszukiwacze zimowych smaków  będą mogli skosztować gorących sezonowych smakołyków prosto od Gdańskiej Wytwórni Lodów Naturalnych, m.in. zimowej kawy, herbaty, gorącej czekolady, grzańca, czy hot-dogów z parówkami z dużą zawartością mięsa. Na zmęczonych jarmarkowym szaleństwem czekać będzie zimowa strefa relaksu, czyli świątecznie przystrojony ogrzewany namiot ze stylowymi drewnianymi skrzynkami o siedzenia. 
W najbliższą sobotę, 3 grudnia,  podczas "Zakręconego rozpoczęcia sezonu zimowego" przebrana w stroje Mikołaja ekipa AmberSky  wszystkim dzieciom odwiedzającym Koło rozda słodkie zimowe upominki. Na słodki poczęstunek mogą również liczyć goście Jarmarku.

Kręć piruety na lodowisku!

Prawdziwym zimowym hitem tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie nowoczesne lodowisko syntetyczne, które pojawi się przed AmberSky. Z lodowiska będzie można korzystać w każdą pogodę - również gdy nie będzie mrozu! "Jazda na łyżwach w jarmarkowym zgiełku, wśród zimowej i świątecznej muzyki i zapachów to z pewnością dla każdego będzie niezapomniane przeżycie. Zimowo-świąteczny nastrój spotęguje ustawiony na środku lodu zimowy zagajnik z białych choinek podświetlonych klimatycznymi fioletowymi lampkami. Pod choinkami znajdować się będą oczywiście tradycyjnie prezenty." - mówi Anna Kowalska.

Podczas "Zakręconego rozpoczęcia sezonu zimowego", w najbliższą sobotę, 3 grudnia,  wszyscy goście Jarmarku o godzinie 17.00, 18.00 i 19.00 będą mogli obejrzeć widowiskowe pokazy tańca na lodzie. Natomiast o godzinie 16.00, a następnie po pokazach tańca o 17.00 i 18.00, miłośnicy zimowego szusowania na łyżwach będą mogli wziąć udział w animacjach i zabawach na lodowisku. Śmiałkowie będą mogli wykazać się m.in. w slalomie na łyżwach, zagrać kręglach, czy pojeździć na sankach. Czekają też konkursy z nagrodami oraz nauka jazdy na łyżwach prowadzona przez doświadczone instruktorki. "Do zimowej zabawy na lodowisku mogą przyłączyć się wszyscy, nawet ci, którzy nie posiadają własnych łyżew. Przez cały czas funkcjonowania lodowiska na miejscu będzie działała wypożyczalnia. Do dyspozycji gości będzie m.in.  80 par łyżew, kaski i ochraniacze." - mówi Anna Kowalska. Osoby, które mają  własne  łyżwy będą mogły liczyć na ostrzenie sprzętu, a na najmłodszych użytkowników lodowiska czekać będą specjalne pomoce łyżwiarskie w kształcie misia i pingwina oraz sanki.
Historia Targu Węglowego na okrągło

Nie lada gratka czeka wszystkich miłośników Gdańska. Przez cały okres funkcjonowania AmberSky na Targu Węglowym, w każdej gondoli Koła będzie można usłyszeć historię Targu i jego najważniejszych elementów. Lektorami opowiadania będą aktorzy z Teatru Wybrzeże. opowieść dotyczyć będzie samego  Targu Węglowego oraz m.in. Wielkiej Zbrojowni, czy Teatru Wybrzeże,  który w grudniu obchodzi 70-lecie swojej działalność.

Zimowy cennik

ceny biletów na Koło Widokowe pozostaną bez zmian. Osoby dorosłe za 15-minutowy przejazd Kołem zapłacą 25 zł. 15 zł to cena biletu ulgowego dla osób o wzroście poniżej 1,40 m oraz dla osób niepełnosprawnych. Dzieci do lat 3 skorzystają z atrakcji za darmo.
Koło Widokowe dostępne jest też w ofercie zniżkowej dla posiadaczy Karty Turysty oraz karty Dużej Gdańskiej Rodziny.

Z AmberSky można skorzystać również w ramach specjalnie przygotowanej oferty dla szkół oraz oferty dla grup turystycznych. Przez cały rok szkolny dzieci ze szkół podstawowych mogą skorzystać z AmberSky w cenie 12,50 zł za osobę, zamiast za 15 zł, natomiast młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych przejedzie się Kołem za 21 zł za osobę, zamiast za 25 zł. W obu przypadkach opiekunowie grup szkolnych skorzystają z AmberSky za darmo. Zorganizowanym grupom turystycznym liczącym powyżej 20 osób oferujemy zniżkę na przejazd AmberSky w wysokości 16%. Przewodnik grupy skorzysta z Koła za darmo.
Na zniżkę na przejazd atrakcją mogą liczyć też studenci, którzy od początku października w "Zakręcone Studenckie Poniedziałki" korzystają z atrakcji w cenie 15 zł.

Godzina korzystania z lodowiska to dla osoby dorosłej koszt 11 zł. Osoby do 26 roku życia, uczące się, z legitymacją szkolną/studencką oraz emeryci  za wstęp na lodowisko zapłacą 8 zł. Tyle samo zapłacą osoby niepełnosprawne oraz opiekunowie tych osób. Wypożyczenie łyżew, pomocy łyżwiarskich w kształcie misia i pingwina oraz sanek to koszt 8 zł za godzinę. Tyle samo kosztować będzie ostrzenie sprzętu.

Dla wszystkich, którzy będą chcieli zarówno zakręcić się na kole i szusować na lodowisku przygotowana została oferta specjalna. Korzystanie z dwóch atrakcji to koszt 30 zł.Wykorzystane materiały ze strony Internetowej: http://skywheels.pl/
Na gdańskim Targu Węglowym trwa przygotowanie Jarmarku Bożonarodzeniowego. W tym roku nowością i jednocześnie Jedną z głównych atrakcji tego dorocznego wydarzenia będzie 50-metrowe Koło Widokowe AmberSky wraz z nowej jakości syntetycznym lodowiskiem. Z zimowego AmberSky będzie można skorzystać  już w najbliższą sobotę, czyli 3 grudnia, podczas „Zakręconego rozpoczęcia sezonu zimowego”. Od godziny 16.00 do 21.00 na odwiedzających Jarmark czekać będą zimowo-świąteczne dekoracje koła i lodowiska, słodkie zimowe upominki, pokazy tańca na lodzie, zabawy i animacje na lodowisku oraz nauka jazdy na łyżwach!