WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
WKRÓTCE OTWARCIE NOWEGO WIADUKTU POŁUDNIOWEGO W AL. ARMII KRAJOWEJ
Otwarcie wiaduktu południowego zakończy kolejny bardzo ważny etap w modernizacji infrastruktury drogowej prowadzonej w ramach projektu Forum Gdańsk. Po uruchomieniu tu ruchu kołowego będziemy mogli rozpocząć kolejną fazę przebudowy istniejącego wiaduktu w al. Armii Krajowej, gdzie powstanie węzeł przesiadkowy integrujący komunikację autobusową, tramwajową i kolejową - powiedział Wojciech Bróż, dyrektor kontraktu w Doraco - firmie, która jest generalnym wykonawcą infrastruktury drogowej w ramach inwestycji Forum Gdańsk. - Zakładaliśmy, że wiadukt południowy otworzymy do końca roku, cieszymy się, że uda nam się to zrobić już na początku grudnia - dodał Wojciech Bróż.


O Forum Gdańsk
Forum Gdańsk to nowa, atrakcyjna przestrzeń publiczna z kompleksem handlowym, która powstaje w samym centrum miasta w ramach rewitalizacji historycznego Targu Siennego i Targu Rakowego. Inwestycja obejmuje budowę centrum turystyczno-kulturalnego "Kunszt Wodny" oraz węzła przesiadkowego i infrastruktury drogowej wokół kompleksu. Projekt realizowany jest we współpracy pomiędzy Multi Poland i Gminą Miasta Gdańska oraz grupą PKP. Otwarcie kompleksu planowane jest na 2018 rok.

Forum Gdańsk zaoferuje 62 000 m2 powierzchni komercyjnej, na której znajdzie się około 220 lokali handlowych i usługowych, największe w Trójmieście wieloekranowe kino, klub fitness, restauracje i kawiarnie oraz wielopoziomowy parking na około 1 100 miejsc. W ramach kompleksu powstanie też zupełnie nowa przestrzeń publiczna: plac miejski z kawiarniami i restauracjami oraz ogólnodostępny bulwar biegnący wzdłuż zrewitalizowanych nabrzeży kanału Raduni. W drugim etapie projektu powstaną również nowoczesne powierzchnie biurowe.

Targ Rakowy stanie się ciągiem pieszym przechodzącym w plac miejski. Powstanie też ogólnodostępna ulica Nowe Podwale Grodzkie biegnąca pod budynkami wzdłuż torów kolejowych. Usprawni ona przejazd przez teren Forum Gdańsk. W rejonie inwestycji zmodernizowanych zostanie sześć skrzyżowań. Zrewitalizowane zostanie również przejście podziemne pod ul. Wały Jagiellońskie.
Dzięki wyjątkowej lokalizacji w sercu Gdańska, z doskonałym dostępem do komunikacji publicznej, a także ofercie flagowych sklepów oraz znanych restauracji i kawiarni, Forum Gdańsk stanie się bardzo atrakcyjnym miejscem spotkań, zakupów i rozrywki dla mieszkańców Trójmiasta oraz turystów.

O Multi
Multi to jeden z największych właścicieli, zarządców oraz deweloperów wysokiej jakości centrów handlowych w Europie oraz Turcji. Jest to platforma nieruchomości handlowych dysponująca wysokim kapitałem i zorientowana na wzrost, której działalność koncentruje się na generowaniu i zwiększaniu trwałych dochodów z najmu. Realizowane przez firmę projekty stają się często katalizatorem rozwoju ekonomicznego i społecznego miast i regionów. Od swojego powstania w 1982 roku, Multi zajmowało się ponad 190 projektami. Obecnie Multi jest właścicielem lub zarządcą 130 centrów handlowych.

Multi działa w 14 krajach, w tym w Holandii, gdzie znajduje się centrala firmy. Pozostałe kraje, w których obecne jest Multi, to Belgia, Czechy, Hiszpania, Irlandia, Łotwa, Niemcy, Polska, Portugalia, Słowacja, Ukraina, Wielka Brytania, Włochy i Turcja.

www.multi.eu
www.gdansk.pl
Matertiał zdjęciowy pochodzi z www.trojmiasto.pl
Już niedługo kierowcy pojadą wiaduktem południowym, który został wybudowany w ciągu al. Amii Krajowej w Gdańsku w ramach projektu Forum Gdańsk. Otwarcie nowego wiaduktu planowane jest na środę, 7 grudnia około godziny 21:00. Ponadto przywrócony zostanie wjazd z al. Armii Krajowej w ul. Biskupią.