WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Inicjatorzy pierwszego samorządowego programu in vitro doradzą gdańszczanom
Wymiana doświadczeń między samorządami jest ważnym elementem współpracy - mówi Aleksandra Dulkiewicz, przewodnicząca zespołu. Cieszymy się, że nasze zaproszenie przyjęli inicjatorzy pierwszego samorządowego programu.Jutro, 9 grudnia o godz. 9 kolejne spotkanie gdańskiego zespołu ds. opracowania założeń do programu wsparcia prokreacji dla mieszkańców miasta Gdańska, które odbędzie się w siedzibie gdańskiej Rady Miasta w sali 003.

Osoby zainteresowane rozmową z gośćmi i członkami zespołu, mogą uczestniczyć w pierwszej części spotkania w godz. 9:00-9:15.Przypomnijmy

Projekt dotyczący in vitro to wspólna inicjatywa klubu radnych Platformy Obywatelskiej w radzie miasta i prezydenta Pawła Adamowicza. Skierowany będzie do mieszkańców Gdańska, którzy obecnie pozbawieni zostali możliwości dofinansowania zabiegu, a tym samym posiadania dzieci. Opracowaniem programu zajmuje się specjalny zespół powołany przez prezydenta Gdańska w listopadzie.

- Obecny rząd zrezygnował z pomocy rodzinom starającym się o potomstwo. My chcemy im pomóc. Dlatego powołałem zespół, który ma opracować program wspierający leczenie niepłodności - mówił podczas pierwszego posiedzenia prezydent Adamowicz. - Chcemy, aby program trafił do Rady Miasta Gdańska na początku 2017 roku  - podkreślił.
Goście z Łodzi - inicjatorzy pierwszego samorządowego programu in vitro - podzielą się doświadczeniami podczas najbliższego posiedzenia gdańskiego zespołu ds. wsparcia leczenia niepłodności.