WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
IKM dla dzieci: Dziecięcy Klub Filmowy i warsztaty literackie
Na spotkania Dziecięcego Klubu Filmowego zapraszamy dzieci od 10 r.ż. Najbliższy seans, 17 grudnia o godz. 12.00, to film "Sekrety wojny" w reżyserii Denisa Botsa. To niezwykły film dla starszych dzieci, opowiadający o przyjaźni, dorastaniu w trudnych czasach II wojny światowej. Czy dorośli postępują słusznie, chroniąc dzieci przed sekretami? Mądry film o trudnych wyborach, odpowiedzialności, a przy tym świetnie opowiedziana historia. Po projekcji Jolanta Manthey poprowadzi warsztaty dla uczestników. Wstęp wolny, obowiązują zapisy: kontakt@ikm.gda.pl.


"Ciągnąć książki za języki" to cykl mający na celu zapoznanie dzieci, za pośrednictwem literatury i kreatywnej zabawy, z elementami krajów związanych z językami: chorwackim, kaszubskim, rumuńskim, katalońskim, ukraińskim, czeskim, litewskim i węgierskim, będącymi językami wiodącymi podczas Gdańskich Spotkań Tłumaczy Literatury "Odnalezione w Tłumaczeniu" 2017.


Warsztaty dotyczące książki "Potwór z szafy" katalońskiego pisarza Enric Llucha odbędą się 18 grudnia o godz. 12.00 w IKM. Autor w wydawanej przez Tako serii "Skrzynka potworów" zaprasza do wymyślonego przez siebie świata wszystkich, którzy lubią się troszeczkę od czasu do czasu bać i snuć przypuszczenia na temat rozmaitych straszydeł, które rzekomo zasiedlają ciemne zakamarki naszych domostw i naszej bujnej wyobraźni. "Potwór z szafy" nie bardzo przeraża; ukazuje raczej problemy, z jakimi musi zmagać się młody Romek debiutujący w roli straszydła chcącego spałaszować zawartość jakiejś ludzkiej garderoby. Po głośnym czytaniu książki odbędą się warsztaty "Korony Trzech Króli".

Wstęp wolny, obowiązują zapisy: kontakt@ikm.gda.pl. Spotkanie przeznaczone jest dla dzieci w wieku 4-6 lat.


Miejsce: Instytutu Kultury Miejskiej,
Instytut Kultury Miejskiej zaprasza młodych czytelników i miłośników kina na weekendowe warsztaty. W sobotę, 17 grudnia o godz. 12.00 obejrzą film holenderskiego reżysera Denisa Botsa, "Sekrety wojny", a 18 grudnia o godz. 12.00 w cyklu "Ciągnąć książki za języki" poznają katalońską książkę "Potwór z szafy. Wydarzenia odbywają się w IKM przy ul. Długi Targ 39/40, wstęp wolny, obowiązują zapisy: kontakt@ikm.gda.pl.