WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Świąteczna Choinka po raz pierwszy na Wyspie Sobieszewskiej
Wysoka na 9 metrów, oświetlona i ozdobiona choinka po raz pierwszy stanie na rondzie u zbiegu ulic Nadwiślańskiej i Turystycznej na Wyspie Sobieszewskiej. 18 grudnia o godz. 11.00 odbędzie się tam uroczyste zapalenie światełek, a harcerze przekażą mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju.
Na wydarzeniu obecny będzie Piotr Grzelak, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska, proboszcz parafii Matki Bożej Saletyńskiej - ks. Maciej Kucharzyk, Radni Dzielnicy Sobieszewo, Ochotnicza Straż Pożarna i reprezentanci drużyn harcerskich Związku Harcerstwa Polskiego.

Świąteczna choinka dla mieszkańców Sobieszewa jest częścią programu rozwoju społecznego Wyspy Sobieszewskiej realizowanego przez Miasto Gdańsk i ZHP w ramach przygotowań do Światowego Jamboree Skautowego w 2023 roku.

Związek Harcerstwa Polskiego ubiega się o zorganizowanie XXV Światowego Jamboree Skautowego w Polsce w 2023 roku, na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku. Kontrkandydatem Polski jest Korea Południowa. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta przez Światową Konferencję Skautową w Baku w sierpniu 2017 r.

---

Światowe Jamboree Skautowe jest największym regularnie odbywającym się zlotem organizowanym przez Światową Organizację Ruchu Skautowego, na którym gromadzi się
ok. 40 000 skautów z całego świata. Jest to przede wszystkim wydarzenie edukacyjne, które przyczynia się do szerzenia idei pokoju i budowania porozumienia pomiędzy narodami. Młodzież wywodząca się z różnych kultur i wyznająca różne religie spotka się, by przeżyć wyjątkową przygodę i nawiązać nowe przyjaźnie. Uczestnikami zlotu mogą być członkowie organizacji skautowych należących do Światowej Organizacji Ruchu Skautowego, którzy mają 14-17 lat.