WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Dwa Złote Wachlarze dla Gdańska!
Gdańsk został wyróżniony za konsekwentne działania na rzecz wspierania integracji migrantów. Urząd Miejski w Gdańsku otrzymał nagrodę Złote Wachlarze 2016 w kategorii instytucja, nagrodzony został również nagrodą publiczności. To pierwszy taki podwójny sukces w historii nagrody!
Celem konkursu "Złote Wachlarze" jest uhonorowanie Osoby oraz Instytucji, które przyczyniają się do wspierania integracji migrantów w Polsce, stymulowania rozwoju społeczno-gospodarczego poprzez migracje lub budowania dobrych praktyk w zakresie zarządzania migracjami.

Konkurs Złote Wachlarze organizowany jest przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM).

W tegorocznej edycji konkursu, w kategorii Instytucje nominacje otrzymali: Fundacja Polskie Forum Migracyjne, Gmina Wrocław, Stowarzyszenie Interkulturalni PL oraz Urząd Miejski w Gdańsku.Nagroda dla Gdańska

W uzasadnieniu nominacji gdańskiego magistratu napisano: za inicjowanie i wprowadzanie systemowych działań w Gdańsku wspierających kompleksowe podejście do integracji migrantów w Gdańsku, w tym: uwzględnianie wielowymiarowości i kompleksowości procesu integracji, uwzględnienie powiązań między zarządzaniem migracjami, wspieraniem integracji a wykorzystaniem potencjału rozwojowego migracji dla dalszego rozwoju miasta Gdańska, włączanie migrantów w planowanie i realizację działań; współpraca z władzami i innymi instytucjami lokalnymi oraz innymi organizacjami z całej Polski i z zagranicy działającymi w obszarze integracji migrantów, korzystanie z doświadczeń i wiedzy ekspertami, przyjęcie i wdrażanie Modelu Integracji.

Nagrody zostały wręczone podczas wczorajszej gali "Złotych Wachlarzy".

Przypomnijmy, iż w 2014 Złote Wachlarze w kategorii instytucja odebrało Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantów działające w Gdańsku.O gdańskim Modelu Integracji Imigrantów można przeczytać na:

http://www.gdansk.pl/urzad-miejski/Gdanski-Model-Integracji-Imigrantow-przyjety-przez-radnych,a,56777

http://www.gdansk.pl/urzad-miejski/Zobacz-jak-dziala-Gdanski-Model-Integracji-Imigrantow,a,61345

http://www.gdansk.pl/wiadomosci/12-imigrantow-bedzie-doradzac-prezydentowi-Gdanska-Kim-sa,a,61460