WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Uczeń uratował życie
O tym, jak ważna jest w sytuacji zagrożenia życia podjęta natychmiast reanimacja przekonał się uczeń klasy 2 n z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku. Dzięki szybkiemu działaniu Bartosz Siennicki uratował życie nieprzytomnemu mężczyźnie.
14 grudnia 2016 roku uczeń klasy 2 n z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku Bartosz Siennicki na gdańskim Chełmie zauważył grupę ludzi pochylonych nad nieprzytomnym starszym mężczyzną. Bez namysłu ruszył z pomocą. - To był naturalny odruch, działałem bez zastanowienia. Zacząłem go reanimować, do pomocy przyłączył się jeszcze jeden mężczyzna. Po chwili przyjechała karetka i ratownicy przejęli reanimację - opowiada Bartosz.

O zdarzeniu dyrektora szkoły poinformował lekarz pogotowia ratunkowego, który stwierdził, że dzięki pomocy Bartosza udało się uratować życie pacjenta.

- Dumny jestem z postawy naszego ucznia. Cieszę się, że przynoszą efekt profesjonalne działania edukacyjne prowadzone przez tą i inne placówki - podkreśla zastępca prezydenta Piotr Kowalczuk.

Bartosz, tak jak wszyscy uczniowie ZSGH, udzielania pierwszej pomocy nauczył się na zajęciach edukacji dla bezpieczeństwa, na których oprócz zdobywania wiedzy i teoretycznej, ćwiczył również praktycznie zasady reanimacji na fantomie.

Społeczność szkoły jest dumna z postawy Bartosza. Wychowawczyni chwali Bartka - To chłopak o wysokiej kulturze osobistej, pogodnym usposobieniu i pozytywnym nastawianiu do życia. Angażuje się w działalność wolontariatu: piekł pierniki, organizował posiłek świąteczny dla potrzebujących seniorów z parafii Podwyższenia Krzyża. Jako zawodnik Klubu R.C. Lechii Gdańsk osiąga wysokie wyniki sportowe: razem z zespołem rugbistów wywalczył I miejsce w Mistrzostwach Polski w Rugby w 2015 roku i V miejsce w Mistrzostwach Polski w Rugby w 2016 roku.

Dyrekcja szkoły nagrodziła Bartosza dyplomem uznania.