WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Komunikat Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego informuje, że sytuacja pogodowa w Gdańsku powoli się stabilizuje. Wiatr słabnie, stan wody na Martwej Wiśle i Motławie obniża się. Na ulicach pracują wszystkie solarki i pługopiaskarki. Komunikacja miejska kursuje bez opóźnień.
Sytuację w mieście cały czas monitorują służby miejskie - m.in. ZDiZ, Gdańskie Melioracje i Straż Miejska - a także Policja. W nocy z 4 na 5 stycznia Zespół Zarządzania Kryzysowego nie odnotował większych zagrożeń.- Obecnie największym problemem jest śnieg nawiewany na drogi. Dlatego wszystkie służby zajmujących się utrzymaniem zimowym w mieście są w stanie pełnej gotowości - mówi zastępca Prezydenta Piotr Grzelak. - Niemniej, ze względu na warunki drogowe, nadal zachęcamy mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej.W tej chwili komunikacja kursuje bez opóźnień. Zarząd Transportu Miejskiego informuje o dwóch utrudnieniach:

    Most w Sobieszewie - autobusy wahadłowo

Linie 112 i 186 kursują od Dworca Gł. tylko do Wiślinki Most. Na Wyspie Sobieszewskiej autobusy kursują wahadłowo od Sobieszewa Wyspy i Górek Wschodnich do Przegaliny.

    Zamknięcie pętli Port Lotniczy

W związku z brakiem możliwości obsługi pętli Port Lotniczy, do odwołania linie 110, 122 i 210 będą dojeżdżały tylko do ronda na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Spadochroniarzy.


UWAGA! Most w Sobieszewie jest normalnie przejezdny dla wszystkich pojazdów.


Ponadto ZDiZ informuje, że z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne most nie jest otwierany dla żeglugi. Celem uzyskania bieżącej informacji o możliwości zwodzenia mostu prosimy o kontakt z jego obsługą 583 080 761.


Molo w Brzeźnie nadal jest zamknięte.


Straż Miejska przypomina, że odśnieżenie chodnika jest obowiązkiem administratora lub zarządcy danej nieruchomości. Przepisy mówią, że śnieg trzeba usunąć do godziny 8:00 rano lub w ciągu 6 godzin od momentu, gdy przestanie intensywnie padać. Każdy, kto dopuści się zaniedbania, musi liczyć się z mandatem w wysokości 100 złotych. Trzeba też mieć na uwadze, że gdy na nieodśnieżonym chodniku zdarzy się wypadek, poszkodowana osoba może żądać od administratora na drodze cywilnej zadośćuczynienia. Administrator nieruchomości musi też usuwać sople i nawisy śnieżne, które mogłyby zagrażać zdrowiu lub życiu przechodniów. Jeśli tego nie zrobi, naraża się na mandat od 20 do 500 złotych.


Wszelkie sygnały dotyczące miejscowych zagrożeń można zgłaszać do:Dyżurny Inżynier Miasta - 58 52 44 500

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego - 58 778 60 00

Straż Miejska - 986