WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Do Parku Oliwskiego? Najlepiej tramwajem!
Kilka tygodni temu Park Oliwski, jeden z najpiękniejszych w Gdańsku, zamienił się w prawdziwą magiczną krainę za sprawą imponujących iluminacji. Tysiące światełek wydobywa i podkreśla urok tego niezwykłego miejsca, nadając mu iście baśniowego charakteru. Pięknie oświetlony park ściąga do Oliwy tłumy mieszkańców i turystów. To prawdziwy hit tegorocznej zimy!
Niestety - liczniejsze niż zwykle wizyty gości w Parku Oliwskim wiążą się ze zadeptaniem części parkowych trawników.


- Projekt Iluminacji okazał się sukcesem i jest pozytywnie odbierany przez zwiedzających, których szacujemy, że do tej pory było około 100 tyś. Nie spodziewaliśmy się, że naturalne kierunki spacerowania, jak wyraźnie zaznaczone bukszpany oraz alejki zawiodą - mówi Paweł Buczyński z Fundacji Gdańskiej, współorganizator projektu. - Zdajemy sobie sprawę ze skutków w postaci uszkodzenia trawy w Ogrodzie Francuskim. Jednocześnie deklarujemy, że w pierwszych dniach po demontażu iluminacji rozpoczną się prace przywracające Park do stanu przed naszym projektem. Na wiosnę Park zyska nową, wysokiej jakości trawę, profesjonalnie ułożoną, co w naszej opinii uwypukli wiosenne i letnie walory tego miejsca, a mieszkańcom i turystom pozwoli korzystać z tej zielonej przestrzeni - dodaje Buczyński.


Ze względu na duże zainteresowanie atrakcją, również na ulicach wokół Parku zrobiło się znacznie ciaśniej.


- Policja na prośbę Miasta wyznaczyła dodatkowe patrole, które w razie potrzeby ręcznie kierują ruchem w obrębie newralgicznych skrzyżowań, by nie dopuścić do ich zablokowania. Straż Miejska i Policja wystawiły dodatkowe patrole do kontroli sytuacji w otoczeniu parku - wyjaśnia Katarzyna Kaczmarek, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Zieleni.


Zespół urzędników, Policji i Straży Miejskiej rozważał także wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w obrębie Oliwy, jednak w istniejącym układzie komunikacyjnym uznano, że takie rozwiązanie nie poprawi sytuacji.


- By umożliwić jak największej liczbie osób możliwość ujrzenia rozświetlonego Parku Oliwskiego, od piątku, 06.01.2017 r. (święto Trzech Króli) do niedzieli, 08.01.2017 r., tramwaje linii 11 w godzinach ramowych 14:00 - 21:00, będą kursować częściej, co 10 minut, wg taryfy stałej. Jest to wzmocnienie istniejącej już oferty przewozowej w tej części miasta; przypominamy, ze do Parku Oliwskiego oprócz "jedenastki" można dojechać również liniami tramwajowymi 2, 6 i 12 - mówi zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak.


Wszystkich, którzy wybierają się do Parku Oliwskiego zachęcamy do korzystania z komunikacji tramwajowej!