WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Spektakularny sukces Trójmiasta na Gali CEE Awards 2017
Od 1 lutego do 2 marca Biuro Rozwoju Gdańska udostępnia na swojej stronie internetowej do publicznego wglądu projekt Gminnego Programu Rewitalizacji. Oprócz możliwości składania wniosków i uwag do 2 marca 2017 roku, odbędzie się również pięć spotkań konsultacyjnych - dwa pierwsze już w przyszłym tygodniu.
Tytuł najbardziej dynamicznie rozwijającego się miasta  dla Aglomeracji Trójmiejskiej a dla Gdańska główną nagrodę za inicjatywę roku w sektorze publicznym przyznało międzynarodowe jury CEE Shared Services and Outsourcing Awards 2017. Uhonorowano również trójmiejskie firmy z sektora Business Services. Łącznie pięć nagród odebrała reprezentacja  Województwa Pomorskiego podczas uroczystej Gali, 2 lutego 2017 roku w Warszawie.
Gala CEE Awards co roku gromadzi przedstawicieli międzynarodowych firm outsourcingowych, samorządów, a także specjalistów z branży nowoczesnych usług dla biznesu (BSS - Business Services Sector) z całej Europy Środkowo-Wschodniej. Od pięciu lat wydarzenie to organizowane jest w Warszawie. W tym roku podczas wręczania nagród Województwo Pomorskie było reprezentowane przez przedstawicieli Gdańska, Gdyni, Agencji Rozwoju Pomorza i trójmiejskich firm.
Nagrody, będące wyrazem uznania za wkład w rozwój sektora usług dla biznesu, przyznane zostały w 25 kategoriach. Aż 5 głównych nagród trafiło do Trójmiasta i zlokalizowanych w nim firm.
Dzięki 10 zrealizowanym w 2016 roku przy udziale Invest in Pomerania projektom inwestycyjnym oraz licznym planom rozwoju już zlokalizowanych w Trójmieście firm z sektora usług biznesowych, nagroda w kategorii "Najbardziej dynamicznie rozwijające się miasta" trafiła właśnie do Aglomeracji Trójmiejskiej. Warto podkreślić, że inwestorzy zadeklarowali stworzenie ponad 1000 miejsc pracy. W tej kategorii Trójmiasto wyprzedziło takie miasta jak Katowice, Poznań i Wrocław.
"Nagroda jest potwierdzeniem atrakcyjności Trójmiasta zarówno  na polskiej jak  i europejskiej mapie najlepszych lokalizacji  dla sektora nowoczesnych usług. Dynamiczny wzrost ilości inwestycji oraz zatrudnienia idzie w parze z przenoszeniem przez inwestorów coraz bardziej skomplikowanych procesów biznesowych wymagających od pracowników coraz wyższych kwalifikacji i umiejętności.  Po raz kolejny Trójmiasto udowadnia,  że jest w stanie sprostać nawet najtrudniejszym wymaganiom globalnych inwestorów z branży usług dla biznesu" - mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.
Inne wyróżnienie trafiło do Miasta Gdańska. Gdańskie Centrum Usług Wspólnych  - jednostka budżetowa utworzona w 2016 roku - została wyróżniona w kategorii "Inicjatywa roku w sektorze publicznym".
Sukces Trójmiasta to także nagrody przyznane lokalnym inwestorom. Firma PwC otrzymała tytuł "Dostawca najbardziej unikalnych usług" za zlokalizowane w Gdańsku Finansowe Centrum Doskonałości obsługujące procesy związane z zapobieganiem przestępstwom finansowym. Nagrodę otrzymała również firma SII, która została nagrodzona w kategorii "Najlepsze centrum IT". Szczególne gratulacje należą się Dyrektorowi Zarządzającemu i Wiceprezesowi Polskiego Oddziału State Street Bank. Scott Newman został ogłoszony Managerem Roku.
Sukces Trójmiejskich firm to także sukces zespołu Invest in Pomerania. Firma SII od 2008 roku jest jednym z najważniejszych dostarczycieli usług IT w Trójmieście. Największy spośród wszystkich oddziałów firmy w Polsce zlokalizowany jest właśnie na Pomorzu. Cieszy nas także wyróżnienie dla firmy PwC, której procesy obsługiwane przez gdańskie centrum należą do jednych z najbardziej zaawansowanych na rynku finansowym. Jednocześnie procesy te należą do najbardziej złożonych wśród obsługiwanych na rynku trójmiejskim. Dynamiczny rozwój centrów usług dla biznesu i wzrost kompetencji ich pracowników jest wyraźnym dowodem atrakcyjności trójmiejskiej lokalizacji - podsumowuje Marcin Grzegory, Wicedyrektor zespołu Invest in Pomerania.