WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Piąta edycja budżetu obywatelskiego przed nami
Już w marcu, przez cały miesiąc będzie można składać propozycje projektów do budżetu obywatelskiego na 2018 rok. Na projekty mieszkańców przeznaczonych jest 14 milionów złotych, w tym 2,8 miliona na projekty ogólnomiejskie i 11,2 miliona na projekty w dzielnicach.
Zasady i regulamin obecnej edycji budżetu obywatelskiego nie ulegną większym zmianom. Najważniejsze z nich to: rezygnacja z obowiązku zameldowania mieszkańców, którzy chcą złożyć projekt lub zagłosować (pozostaje natomiast granica 16 lat) i wydłużenie okresu realizacji projektów do dwóch lat.


Cztery edycje budżetu obywatelskiego przyczyniły się do wielu zmian w dzielnicach. Powstało wiele placów zabaw, siłowni czy terenów zielonych. Tego typu inwestycje cieszą się największym zainteresowaniem mieszkańców. Zainteresowanie mieszkańców działaniami w mieście jest jednak znacznie szersze, ale nie każdy wie jak złożyć projekt i z czym się to wiąże. Dlatego w tym roku przez cały marzec otwarty będzie Punk Konsultacyjny.


- Chcemy pokazać mieszkańcom, że złożenie wniosku do budżetu obywatelskiego nie jest trudne - mówi Maciej Kukla z Referatu Komunikacji Społecznej - To także miejsce, gdzie będzie można porozmawiać o potrzebach dzielnicy czy miasta i uzyskać pomoc czy wiedzę niezbędną do złożenia wniosku. Chcemy by było to Centrum Pomysłów jak zmienić Gdańsk.


Centrum Pomysłów będzie działało od poniedziałku do soboty w godz. 10.00 - 18.00 przy ul. Ogarnej 117/118


Na stronie www.gdansk.pl/budzet-obywatelski są już kwoty przydzielone każdej dzielnicy i harmonogram obecnej edycji.