WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
II Metropolitarne Forum Kultury
W dniach 16-17 lutego rozpocznie się II Metropolitalne Forum Kultury. W tym roku forum poświęcone zostanie bibliotekom jako współczesnym agorom. W czwartek, uczestnicy spotkają się w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie, w piątek natomiast w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.
W pierwszym dniu konferencji odbędzie się m.in. debata prezydencka i promocja Metropolitarnej Karty do Kultury. Głos zabiorą prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, prezydent Sopotu Jacek Karnowski, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt i wójt gminy Przywidz Marek Zimakowski. Następnie swoje prezentacje wygłoszą zaproszeni praktycy i teoretycy kultury, a także bibliotekarze i zarządzający bibliotekami.Drugiego dnia w ECS-ie zebrani dowiedzą się, jak opowiadać o Solidarności. A także będą mogli uczestniczyć w warsztatach poświęconych m.in. gamifikowaniu literatury pięknej na smartfonach. W czasie forum podsumowane zostaną ponadto działania Krajowej Rady Bibliotecznej.

II Metropolitarne Forum Kultury podejmie temat bibliotek i ich związków z architekturą miasta, z życiem społeczności, trendami kształtującymi ich wizerunek: kulturą masową, zwrotem ekologicznym, estetyzacją życia, nowymi aktywnościami mieszkańców. Uczestnicy konferencji będą mogli dowiedzieć się o kilku pomysłach na nowoczesną bibliotekę oraz posłuchać dyskusji o wizerunku współczesnego bibliotekarza.Organizatorzy: Obszar Metropolitarny Gdańsk Gdynia Sopot, Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Miasto Sopot, Wojewódzka i Miejska Biblioteka w Gdańsku, Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie, Instytut Kultury Miejskiej, Filharmonia Kaszubska

Partnerzy: Europejskie Centrum Solidarności

Więcej informacji: www.metropoliagdansk.pl/ii-metropolitalne-forum-kultury