WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Drużyna Adamowicza z nowym zawodnikiem
Aleksandra Dulkiewicz zostaje nowym zastępcą prezydenta miasta Gdańska do spraw polityki gospodarczej. W połowie marca zastąpi na tym stanowisku Andrzeja Bojanowskiego.
O zmianie swojego zastępcy prezydent Adamowicz poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej.
O zmianie swojego zastępcy prezydent Adamowicz poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej.


- Andrzeja poznałem jako trzydziestokilkuletniego, dynamicznego, młodego menadżera. Jego działania w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk zainspirowały mnie na tyle, że zaproponowałem mu pracę na stanowisku skarbnika miasta. Potem został moim zastępcą. Teraz ma za sobą 10 lat pracy dla miasta i duże osiągnięcia, przede wszystkim skuteczne pozyskiwanie dofinansowania z Unii Europejskiej, a wcześniej przeprowadzenie całej skomplikowanej operacji Euro 2012. Teraz będę rekomendował Andrzeja do pracy w Międzynarodowych Targach Gdańskich, gdzie dalej będzie działał na rzecz miasta - powiedział Paweł Adamowicz. - Tymczasem moim nowym zastępcą zostaje Aleksandra Dulkiewicz, również osoba niezwykle aktywna, która zdążyła się już sprawdzić na wielu polach - m.in. w Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego zajmującej się współpracą z zagranicznymi inwestorami. Ola od wielu lat angażuje się w sprawy samorządu i lokalną politykę. Jest bardzo aktywnym członkiem Platformy Obywatelskiej, z ramienia której od 2010 roku jest Radną Miasta Gdańska, a od 2014 roku także przewodniczącą Klubu Radnych PO - dodał prezydent Adamowicz.


Aleksandra Dulkiewicz swoje działania chciałaby skupić na inwestycjach w dzielnicach, będących blisko mieszkańców.


- Od wielu lat, pracując jako radna, miałam okazję rozmawiać z gdańszczanami, którzy w jasny i precyzyjny sposób wyrażają swoje potrzeby. Dlatego uważam, że zgodnie z tym co znajduje się w programie wyborczym Prezydenta Pawła Adamowicza jeszcze bardziej musimy się skupić na poprawie jakości codziennego życia mieszkańców. Chcę rozwijać program budowy i naprawy chodników, rozbudowy oświetlenia w mieście, jeszcze większej ilości małej architektury oraz budowy kolejnych obiektów sportowych - boisk i basenów. Musimy też pamiętać o młodych ludziach i dzieciach dlatego jednym z priorytetów na pewno będzie budowa kolejnych żłobków i przedszkoli. Innymi słowy chciałabym się skupić na inwestycjach, ale inwestycjach blisko mieszkańców. Bardzo ważny jest też dla mnie rozwój Gdańska Południe - mówiła Aleksandra Dulkiewicz.


Kolejnym priorytetem, o którym wspomniała nowa zastępczyni prezydenta jest turystyka.


- W weekend dotarła do nas informacja, że Gdańsk będący jedynym polskim miastem w konkursie na najlepszą destynację wakacyjną 2017 znalazł się na 3 miejscu zaraz po Porto i Mediolanie. Pokazuje to jak olbrzymi potencjał turystyczny ma nasze miasto. Trzeba pamiętać, że turystyka to nowe miejsca pracy, podatki oraz wzmacnianie marki miasta - tłumaczyła Dulkiewicz. Jednocześnie podkreśliła, że nie należy także zapominać o lokalnej przedsiębiorczości oraz innowacyjnych firmach.


- Bardzo chcę w dalszym stopniu wpierać powstawanie nowych start-upów, ale także tradycyjnych branż i coraz częściej powstających w naszym mieście firm zakładanych i prowadzonych przez nowych inwestorów.


Aleksandra Dulkiewicz obowiązki Zastępcy Prezydenta ds. polityki gospodarczej zacznie pełnić 20 marca 2017 roku.


Podczas konferencji swoją pracę podsumował również dotychczasowy zastępca prezydenta - Andrzej Bojanowski:


- Przede wszystkim chciałem podziękować Prezydentowi Gdańska - Pawłowi Adamowiczowi za to że w 2006 roku uwierzył w kompetencje młodego, 34- letniego menadżera, (wiedząc że charakterologicznie nie będę może najłatwiejszym partnerem). To dzięki Pawłowi Adamowiczowi najpierw jako Skarbnik, mogłem pomóc w przygotowaniu wieloletnich planów finansowych i inwestycyjnych, a później już jako zastępca prezydenta wykonać je w 110% - choć mało kto dziesięć lat temu był w stanie w to uwierzyć.  Bardzo dziękuję Radnym Gdańska trzech kadencji, za merytoryczną współpracę - były spory ale przede potrafiliśmy wypracować bardzo rozsądne kompromisy - powiedział Bojanowski.


W załącznikach znajdą Państwo biogram Aleksandry Dulkiewicz, oraz pełną treść wypowiedzi Andrzeja Bojanowskiego.Załącznik Andrzej Bojanowski >>>

Załącznik Aleksandra Dulkiewicz >>>