WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Rodzicu, marsz do szkoły!
Nie radzisz sobie z emocjami swojego dziecka, a jego kłopoty w szkole urastają do rangi dramatu?  Nie wiesz, czy karanie syna to na pewno właściwy środek wychowawczy?  Zastanawiasz się, jak rozmawiać z dorastającą córką, by nareszcie zrozumiała.? Masz wątpliwości, czy rzeczywiście jesteś dobrym rodzicem?  Weź udział w nowej edycji projektu "Szkoła dla rodzica", Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. W jego ramach psycholog, asystent rodziny m.in. podpowiedzą najlepsze rozwiązania w kontaktach z dziećmi.
Projekt MOPR adresowany jest do gdańszczan, którzy zwyczajnie nie radzą sobie z wychowaniem, opieką nad dziećmi. Mają wątpliwości, czy dobrze postępują wobec córki, syna. Czy są fajnymi rodzicami? W ramach realizacji mogą wziąć udział w trwających od 1 marca do początku maja warsztatach, w czasie których specjaliści odpowiedzą na rodzicielskie pytania, wskażą możliwości poprawienia domowej sytuacji. Podpowiedzą, jak podejmować trudne rodzicielskie wyzwania, nie krzywdząc przy tym dzieci. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu, w środy, w godzinach od 10 do 13 w Centrum Pracy Socjalnej nr 1 przy ulicy Modrzewskiego 2A we Wrzeszczu.

Są bezpłatne i może w nich wziąć udział każdy rodzic, bez względu na status materialny, społeczny oraz wiek (nie muszą więc być podopiecznymi pomocy społ.).

-  Projekt wpisuje się w kompleksowe działania miasta, na rzecz wspomagania i bardzo skutecznego wspierania rodzin z dziećmi - podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. - Ma szczególny wymiar edukacyjny. Wskazuje możliwe, najlepsze rozwiązania dla relacji rodzic - dziecko.Dodajmy, że w poprzednich edycjach "przeszkoliło się" już kilkudziesięciu gdańskich rodziców. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach winny kontaktować się z p. Aleksandrą Klonn, psychologiem MOPR, tel. 797 909 101 lub osobiście, ul. Leczkowa 1 A, pok. 304 (liczba miejsc jest ograniczona).


Sylwia Ressel

Konsultant ds. komunikacji społecznej

Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie

w Gdańsku

Tel. 797-909-128;
e-mail: sylwia.ressel@mopr.gda.pl