WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Bezpłatnie pomogą rozliczyć PIT
Na co dzień pomagają chorym dzieciom i ich rodzinom. Teraz Ty możesz pomóc Fundacji Hospicyjnej nieść wsparcie tam, gdzie jest ono potrzebne - przekazując 1% od swojego podatku. Aby to umożliwić, Fundacja uruchomiła bezpłatne usługi rozliczania PIT-u.
Pod opieką Fundacji Hospicyjnej przebywa rocznie blisko 40 dzieci, którym pomoc niosą m.in. lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, psycholożki i wolontariusze. W hospicjum otrzymują także wsparcie socjalne oraz niezbędne wyposażenie medyczne, którego koszt często przekracza możliwości finansowe ich rodzin.

- Opieka w hospicjum jest bezpłatna. Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje tylko jej część, tj. ok. 60 % kosztów funkcjonowania placówki. Dlatego 1% odprowadzany od podatku jest dla nas tak ważny - mówi Anna Laska z Fundacji Hospicyjnej.

Aby ułatwić przekazanie 1 %, Fundacja Hospicyjna zaprasza do skorzystania z bezpłatnego rozliczenia PIT-u w siedzibie Hospicjum, przy ul. Kopernika 6. Dyżury wykwalifikowanych wolontariuszy i pracowników odbywają się 2 razy w tygodniu (wtorek, czwartek), w lutym, marcu i kwietniu, w godz. 15.00-18.00.

Aby skorzystać z pomocy, należy przynieść ze sobą wszystkie PIT-y otrzymane w tym roku od pracodawców i/lub ZUS-u oraz dokumenty związane z ulgami i odliczeniami.

Fundacja zastrzega, że nie oferuje pomocy w wypełnianiu zeznań podatkowych osobom prowadzącym działalność gospodarczą oraz osobom otrzymującym dochody z pracy za granicą.

Fundacja Hospicyjna KRS 0000 201 002