WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Będzie projekt ul. Pagórkowej
Miasto szuka sposobu, by pomóc mieszkańcom ul. Pagórkowej. Odpowiedzią na działania prywatnego właściciela terenu, który jesienią ubiegłego roku zagrodził zjazd z ul. Myśliwskiej w ul. Pagórkową, ma być przebudowa tej ostatniej i umożliwienie mieszkańcom wygodnego dojazdu od strony ul. Kartuskiej.
Dziś w siedzibie Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska otwarte zostały oferty na opracowanie dokumentacji projektowej dla planowanej inwestycji. Swoje oferty złożyło pięciu wykonawców:

POLDUKT PROJEKT z Gdyni - 139 851,00 zł
HIGHWAY Sp. z o.o. z Banina - 266 910,00 zł
Projektowanie i Obsługa Inwestycji Piotr Wojczal z Gdańska - 52 890,00 zł
Pracownia Projektowa PROMAR z Pelplina - 117 465,00 zł
Konsorcjum firm TYM - BUD Zakład Remontowo - Budowlany i Nord Investments Sp. z o.o. z Pruszcza Gdańskiego - 99 000,00 zł


Obecnie wszystkie oferty są weryfikowane pod względem formalno-prawnym. Wybrany wykonawca czas na opracowanie dokumentacji ma do końca września 2017 roku.

Przypomnijmy, że sytuacja związana z zablokowaniem fragmentu ul. Pagórkowej wynika z faktu, iż część działki, na której znajduje się ulica ma nieuregulowany stan prawny. Nie wiadomo, kto jest prawnym spadkobiercą po poprzednim właścicielu, który zgadzał się na wytyczenie przejazdu w tym miejscu.


- Nie wiemy jak szybko sytuacja znajdzie rozstrzygnięcie, stąd decyzja o podjęciu innych działań - mówi Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta Gdańska. - Na razie pierwszy krok, czyli dokumentacja, ale niezależnie będziemy się starać wygospodarować środki na przebudowę w budżecie miasta.

Przyszła przebudowa zakłada utwardzenie nawierzchni, odwodnienie i montaż oświetlenia wzdłuż ulicy, a także naprawę ulicy Pagórkowej w sąsiedztwie stojących przy niej bloków.