WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Czy Gdańsk jest najlepszym miejscem do organizacji szczytu klimatycznego? Zapraszamy na konferencję prasową
Odsłonięcie portretu fundatorki siedziby Fundacji  - Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka (IWRD) odbędzie się dzisiaj, 24 lutego o godz. 12.00 w siedzibie Fundacji przy ul. Malczewskiego 139 w Gdańsku. W uroczystości udział weźmie prezydent Paweł Adamowicz, przedstawiciele Fundacji Barbary Piaseckiej Johnson, a ponadto podopieczni Fundacji, ich rodzice i zespół IRWD.
W poniedziałek 27 lutego o godz. 11.30 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku przy placu Solidarności 1 (antresola przy bibliotece) odbędzie się konferencja prasowa poświęcona Gdańskowi - kandydatowi do organizacji Szczytu Klimatycznego ONZ w 2018 roku.


Na konferencji zostanie także przedstawiony temat kolejnego panelu obywatelskiego w Gdańsku.Co jeszcze jest argumentem za organizacją przez nasze miasto Szczytu Klimatycznego ONZ w 2018 roku? O tym opowiedzą:

­- Paweł Adamowicz - Prezydent Miasta Gdańska

- Krystyna Szymańska - dyrektor fundacji Agencja Monitoringu Regionalnego Atmosfery Aglomeracji Gdańskiej

- Anna Jakób, Marcin Lewandowski - członkowie Zarządu GPEC

- Elżbieta Kowalewska - dyrektor Departamentu Handlu Oddziału Wybrzeże EDF Polska SA Elektrociepłownia Gdańska EDF Polska

Klimatyczne Forum Metropolitalne

Po konferencji prasowej rozpocznie się dwudniowa konferencja (27-28 lutego) Klimatyczne Forum Metropolitalne, podczas której zaprezentowane będą doświadczenia miast oraz gmin obszarów metropolitalnych w zakresie działań adaptacyjnych w związku ze zmianami klimatycznymi. Podczas Forum, miasto Gdańsk przedstawi problematykę dotyczącą podnoszenia się poziomu wód morskich. Organizatorami Forum są: Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju, Unia Metropolii Polskich, Gdańskie Wody Sp. z o.o. oraz Biuro Rozwoju Gdańska.

Program Forum w załączeniu. >>>