WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Podejrzewasz nielegalną wycinkę drzew? Zgłoś ją do magistratu
Wydział Środowiska gdańskiego magistratu stworzył specjalny zespół reagowania i kontroli na sygnały od mieszkańców, którzy podejrzewają naruszenie prawa w przypadku wycinki drzew. Gdy sygnały się potwierdzą, będą wszczynane postępowania administracyjne.
Zachęcamy wszystkich, którzy zauważą nielegalne ich zdaniem wycinanie drzew, by zgłosili to do Wydziału Środowiska - mówi dyrektor Wydziału Maciej Lorek. - Prosimy o podanie adresu (jeżeli to możliwe - z lokalizacją na mapie) oraz przesłanie zdjęć na adres wosr@gdańsk.gda.pl. Żaden sygnał nie pozostanie bez odpowiedzi, a w razie potrzeby zostanie wdrożona procedura wyjaśniająca. Co ważne, zgłoszenia będą traktowane jako anonimowe, co oznacza że w przypadku wszczęcia procedury wyjaśniającej, zgłaszający nie będzie ujawniony.Przypominamy, że zgodnie z nowymi przepisami ustawy o ochronie przyrody nie wolno wycinać zieleni bez zezwolenia, gdy:

- jest to związane z prowadzeniem działalności gospodarczej,
- na drzewach są czynne gniazda ptasie w okresie od 1 marca do 15 października,
- teren jest objęty jest opieka konserwatora zabytków,
- drzewo nie jest pomnikiem przyrody

Przypominamy także, jak zmieniły się przepisy od 1 stycznia 2017 roku: http://www.gdansk.pl/urzad-miejski/Chcesz-wyciac-drzewo-Zobacz-jak-zmienily-sie-przepisy-w-2017-roku,a,68843