WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Rozgrzewka zawodowców
Konferencja zawodowa dla gimnazjalistów poprzedzająca Gdański Tydzień Zawodowca, odbędzie się w piątek 3 marca w godz. 10.00 - 14.00 w Szkołach Okrętowych i Ogólnokształcących Conradinum (ul. Piramowicza 1/2 w Gdańsku).
Konferencja "Przemysł okrętowy - fascynujące miejsce pracy" adresowana jest do uczniów gimnazjów i ma na celu wsparcie ich w planowaniu własnej ścieżki rozwoju osobistego i kariery zawodowej przy uwzględnieniu możliwości jakie stwarza przemysł stoczniowy i gospodarka morska - mówi Anna Wasilewska, dyrektor Conradinum. W sobotę, 4 marca zapraszamy zaś uczniów wraz z rodzicami na dzień otwarty, do naszych pracowni, warsztatów. Będzie to okazja, by poznać ofertę edukacyjną szkoły i porozmawiać z nauczycielami - dodaje Wasilewska.

Podczas konferencji odbędzie się prezentacja zawodów: technik budownictwa okrętowego (nowa nazwa: technik budowy jednostek pływających) , technik mechatronik, technik mechanik, technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik elektryk oraz oferta szkoły branżowej I stopnia w zawodach elektromechanik i monter mechatronik. Będzie to również okazja, by spotkać się z przyszłymi pracodawcami, ale także poznać warunki kształcenia w Conradinum, odwiedzić pracownie specjalistyczne i porozmawiać z uczniami szkoły.

- Od kilkunastu lat obserwujemy postępującą specjalizację w przemyśle oraz dynamiczny rozwój polskiego sektora produkcji, remontów , przebudów i wyposażania statków. Polski przemysł potrzebuje wysoko wykwalifikowanej średniej kadry technicznej . Tak więc współczesna szkoła musi realizować kształcenie zawodowe we współpracy z pracodawcami, a przez to odpowiedzialnie wspierać ich w planowaniu dalszej ścieżki kariery zawodowej. Gospodarka morska potrzebuje ludzi wykształconych, fachowców - mówi dyrektor Conradinum.Poznaj przyszłego pracodawcę , przyszłe miejsce pracy

Współorganizatorem konferencji jest Związek Pracodawców Forum Okrętowe. Pracodawcy przedstawią gimnazjalistom perspektywy i możliwości zatrudnienia w sektorze gospodarki morskiej. Firma Deltmarin przedstawi prezentacje pt. "Przemysł okrętowy - najciekawsze projekty". W konferencji udział wezmą oprócz Deltmarin, przedstawiciele firm Crist, Vistal, Damen Marine Components, Remontowa Shipbuilding , Stocznia Gdańsk oraz Młodzieżowe Forum Okretowe.

Podczas konferencji młodzież Conradinum będzie prezentować specjalistyczne pracownie techniczne w zawodach, w których kształci szkoła. Gimnazjaliści zapoznają się z efektami realizacji projektu  Sally Ride EarthKam @ Space Camp on the International Space Station - administrowany przez NASA, a kierowany przez trzy instytucje: US Space @ Rocket Center , The University of Alabama In Huntsville oraz Teledyne Brown Engineering .


W poniedziałek 6 marca rozpocznie się Gdański Tydzień Zawodowca.

Szczegółowy plan atrakcji dostępny jest na stronie www.gdansk.pl/urzad-miejski/Gimnazjalisto-poznaj-gdanskie-zawodowki,a,71570